שתף קטע נבחר

תיירים ממיאמי: היינו בדרך לפטרה - ומיד חזרנו

הדי פיצוצי הרקטות נשמעו היטב במסוף הגבול בין עקבה לאילת. רגע לפני שהחתימו את הדרכון בצד הירדני, החליטו בני הזוג סוזן ואבי יאפל לשוב לישראל. מדריך טיולים: "תיירים מברזיל שהיו איתנו ראו שהישראלים רגועים, אז הם לא ממש נלחצו"

"ממש לפני שהחתימו לנו את הדרכון בירדן - שמענו שלושה פיצוצים". כך סיפרו הבוקר (יום ב') ל-ynet שני תיירים מארצות הברית בעקבות פגיעת הרקטות בעקבה ובאילת. במסוף הגבול המקומי שמעו היטב את הפיצוצים, אך הבהלה דעכה במהרה.

 

אבי וסוזן יאפל, תושבי מיאמי, ביקשו לחצות את הגבול מישראל לירדן ביחד עם חבריהם - דודו אלקיים, אשתו ושלושת ילדיו ממושב חצבה. "מאוד רציתי לראות את פטרה במהלך הביקור, כי היא נחשבת לפלא תבל. כבר החתמנו את הדרכונים בצד הישראלי, ועברנו לצד הירדני", שיחזרה סוזן את רגע הפיצוץ, לפני החתמת הדרכונים בירדן.

 

דודו אלקיים הוסיף: "סיפרתי לבנות שצה"ל עורך ניסוי בהרים, למרות שהבנתי

שקרה משהו אחר, לא רציתי שהן יפחדו". אולם המשפחה הבינה את האמת במהרה. "ראינו הרבה חיילים ישראלים רצים עם נשק לכל מקום. פחדנו נורא ולא הבנו מה קרה. פתאום קראו לנו לחזור לצד הישראלי, אז הבנתי שקרה משהו אבל לא ידעתי מה", אמרה מאי אלקיים, בת 15.

 

כשהתמונה התבהרה החליטו שתי המשפחות לחזור לישראל. "אני פחדתי והחלטתי לחזור חזרה. חבל שדברים כאלה קורים, כי מאוד רציתי לראות את פטרה, אבל עכשיו אני פוחדת", אמרה סוזן, וזכתה בתגובה להקנטה מבעלה, אבי: "כולם לא רצו לעבור, כי הם פחדנים. אני הייתי עובר".

 

גם אדוארד סורין, בעל חברת תיירות המתמחה בטיולים לירדן ומצרים, היה סמוך למסוף הגבול בעת שנפלו הרקטות. "כששמענו את הבום, אני בכלל חשבתי שזה מטף הכיבוי שהתנתק מהמתקן שלו ונפל בתא המטען שלי. רק כשהגענו לגבול, הבנו שהיה אירוע ביטחוני".

 

סורין סיפר שכוחות הביטחון לקחו את כל התיירים שהיו עימו למקלט, ושם הם נאלצו להמתין במשך 40 דקות. "התיירים מברזיל ראו שאנו רגועים, אז הם לא ממש נלחצו. לאחר 40 דקות נפתח הגבול והטיולים יצאו לדרכם. אני שבתי לעבודה כאילו דבר לא קרה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים באילת, הבוקר
צילום: אליעד לוי
יאפל כבר לא תראה. פטרה
צילום: איציק פולק
מומלצים