שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לאחר הפלה: מתי הזמן הטוב ביותר להרות שוב?

  מחקר חדש, שבחן למעלה מ-30 אלף נשים בסקוטלנד מצא כי להפריה המתרחשת תוך חצי שנה מזמן ההפלה, סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר להריון תקין

  חצי שנה הוא פרק הזמן האידיאלי להצלחת הריון בעקבות הפלה: כך מגלה מחקר חדש שבחן נתונים מלמעלה מ-30 אלף נשים מבתי חולים בסקוטלנד. הממצאים החדשים פורסמו בגליון האחרון של כתב העת British Medical Journal.

   

  העיתוי המתאים ביותר להצלחת הפריה נותר במחלוקת משך שנים ארוכות. חלק מהמומחים האמינו כי אין צורך בזמן המתנה לאחר הפלה, עד לנסיונות ההפריה בעוד ארגון הבריאות העולמי המליץ להמתין לפחות חצי שנה עד לנסיון ההתעברות הבא.

   

  במחקר החדש נבדקו נתונים של למעלה מ-30 אלף נשים שהגיעו לבתי החולים בסקוטלנד בין השנים 1981 עד 2000. כל הנשים עברו הפלה בהריון הראשון. החוקרים חילקו את הנבדקות לחמש קבוצות בהתבסס על מרווח הזמן בין ההפלה לבין ההריון הבא. בקבוצה הראשונה נכללו נשים שהרו תוך פחות מחצי שנה מההפלה, ובקבוצות האחרות נשים שהרו תוך 6-12 חודשים, 12-18 חודשים, 18-24 ומעל 24 חודשים.

   

  החוקרים מצאו כי נשים שהרו בשנית בתוך שישה חודשים מרגע ההפלה, היו בסיכון מופחת ללידה בניתוח קיסרי, ללידה מוקדמת לפני השבוע ה-36 להריון או לעובר במשקל לידה נמוך בהשוואה לנשים בקבוצות האחרות.

   

  עוד נמצא כי נשים אלו היו גם בסיכון נמוך ב-66% להפלה בהשוואה לנשים שהרו תוך 6 עד 12 חודשים, בסיכון נמוך ב-48% להריון מחוץ לרחם, בסיכון נמוך ב-70% ללידת ולד מת. ככל שעלה מרווח הזמן בין ההפלה לבין ההריון הבא, כך גבר הסיכון להצלחת ההריון ולשלום העובר.

   

  "הצלחת ההריון היא הגבוהה ביותר כשהוא מתרחש תוך שישה חודשים מההפלה" כתבו החוקרים המשערים כי בזמן זה לאחר ההפלה נשים מקפידות על אורח חיים בריא יותר אשר משפר את סיכויי ההצלחה.


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חצי שנה מההפלה, הסיכוי גדול יותר ללידה בריאה
  צילום: Index Open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים