שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרפורמים לפרס: צא נגד מתקפת הרב עמאר
  התנועה ליהדות מתקדמת דורשת במכתב בהול מהנשיא: הסתייג לאלתר מדבריו הבוטים של הרב הראשי נגד הזרמים הלא אורתודכסים: "יהדות העולם והארץ כמהה לקול מאחד לקראת ראשית השנה החדשה"

  הרב הראשי שלמה עמאר יצא למתקפה על הרפורמים , ובצד השני לא נשארים חייבים: ראשי התנועה ליהדות מתקדמת בישראל שיגרו הבוקר מכתב בהול אל נשיא המדינה שמעון פרס ובו הם דורשים ממנו להסתייג לאלתר מדברים שכתב הרב עמאר כנגדם באיגרת לרבני ישראל. לטענתם, הרב הראשי מנצל את משרתו ומעמדו כדי להביע הגובלות בהסתה נגד קהילות יהודיות בעולם, והכל בסגנון קיצוני ובוטה. 

   

  יו"ר מועצת הרבנים המתקדמים הרב מאיר אזרי, יו"ר הנהלת התנועה ליהדות מתקדמת בישראל עו"ד ירון שביט ומנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת בישראל הרב גלעד קריב, מצטטים בפנייתם מתוך איגרתו של עמאר על כך שהרפורמים "נועצים ציפורניהם" באזרחי ישראל. הם קובעים כי "בין לשון זו לבין אוצר המילים הראוי לרב ומנהיג בישראל יש ת"ק פרסאות". 

   

  "זהו המשך ישיר לדבריו הבוטים של הרב הראשי כנגד הזרמים הלא אורתודוכסים, שנאמרו אך לפני שבועות אחדים בעניינה של חקיקת הגיור", הוסיפו נציגי הרפורמים, "גם אז, כהיום, בחר הרב הראשי להרבות מחלוקת בישראל ולשמש כגורם מפלג תחת מאחד". עוד נטען כי הכללת הדברים במכתב פומבי ורב תפוצה מעידה כי מטרת הרב הייתה שהדברים אלו יגיעו ל"ארבע כנפות הארץ והעולם היהודי".

   

  בתנועה ליהדות מתקדמת רואים בחומרה התבטאויות אלה, בעיקר נוכח משרתו הממלכתית של מי שאמרם. "מבלי להתייחס להיבטים המשפטיים והמשמעתיים של התבטאויות אלו, הרי שניצולה לרעה של משרה ממלכתית לצורך הפצתם של מסרים בוטים כנגד קהילות שלמות בעם ישראל ובחברה הישראלית,

  הנו דבר הראוי לכל גינוי", טענו, "צעד זה מהווה הוכחה ברורה לכך שמנהיגותה של הרבנות הראשית אבדה את היכולת לשמש גורם מאחד המייצג את מסורת ישראל כלפי החברה הישראלית ותפוצות העם היהודי והיא אינה ראויה להתהדר ב'כתר המלכות' של מדינת ישראל". 

   

  בשם חבריהם בקהילות היהודיות בעולם, דורשים הפונים מנשיא המדינה להסתייג מהדברים ולפעול בקרב המנהיגות הרבנית האורתודוכסית הנושאת בכהונות ממלכתיות לבלום את "ההסתה המכוערת והמזיקה". 

   

  "אנו מאמינים כי יהדות העולם ויהודי הארץ כמהים לקול מאחד ולא מפלג, מקרב ולא מסית, סובלני ולא מתלהם לקראת ראשיתה של השנה החדשה", סיכמו, "אין בלבנו כל ספק כי קול זה ראוי ויהיה קולו של בית נשיא מדינת ישראל, אשר היה ועודנו, ביתן של כל קהילות העם היהודי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים