שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב עמאר לחבריו הרבנים: עצרו את הרפורמים
  באיגרת ששלח לרבני ישראל, קורא הרב הראשי להפעיל לחץ על הממשלה במטרה למנוע השפעה מהזרמים הלא אורתודוכסים בארץ: "נועצים ציפורניהם בעם היושב בציון". עם זאת, הוא מדגיש: "אחינו ובשרינו הם, ואנו מתפללים שהקב"ה יטה את ליבם לשוב לדרך הנכונה"

  הרב הראשי שלמה עמאר מחריף את מאבקו ביהדות הרפורמית והקונסרבטיבית: באיגרת ששלח בצהריים (ה') לרבני ישראל קורא להם הרב להפעיל לחץ על שרי הממשלה וחברי הכנסת במטרה לבלום את מעורבות הזרמים הלא-אורתודוכסים בענייני דת ומדינה ולמנוע מהם כל השפעה בתחום זה. 

   

  בפתח מכתבו מתאר הרב עמאר מצב קשה לעם ישראל בגשמיות ורוחניות, וקובע כי "הקשה מכולן היא מכת ההתבוללות האוכלת בכל פה בעמנו הטהור והקדוש". לדבריו, "יש מדינות שזה הגיע למימדים נוראיים, ועתה גם בארצנו הקדושה פשה הנגע הרע הזה ואין איש שם על לב". 

   

  הרב הראשי מטיל את האחריות למצב זה על "אלה המכנים עצמם ליברלים ורפורמים וחבריהם תומכיהם", ומסביר: "ידם במעל הנורא הזה ותומכים בזה בגלוי ולא יתבוששו, ועתה נועצים ציפורניהם גם בתוככי העם היושב בציון ומנסים להכתיב לנו סגנון חיים". 

   

  לטענתו, נציגי זרמים אלה "מטילים אימתם בדרכים שונות ומגוונות, והקימו לגיונות לוחמים בתוך ארץ ישראל שכל מטרתם לעקור התורה מישראל ולקעקע את בתי הדין וכל דבר שבקדושה, בכל הדרכים ובכל הכלים, על ידי איומים והשפעות שונות ומשונות על השרים ועל חברי הכנסת ודרך בתי המשפט ועוד ועוד, והולכים מדחי אל דחי".

   

  הרב עמאר קובע כי מוטלת חובה על כל יהודי לפעול נגד מגמה זו, ולרבנים הוא קורא "לעורר ולעודד בכתב ובעל פה" את בני קהילתם לנהוג כן, ובמיוחד את אלה שיש להם גישה לשרים ולח"כים או השפעה כלשהי עליהם. כן ממליץ הכותב להרבות בתפילה בנושא זה, ובעיקר בתקופת החגים.

   

  את מכתבו חותם הרב הראשי בנימה מפוייסת יותר, כשהוא מייחל לחזרתם של הרפורמים והקונסרבטיבים בתשובה שלמה. "אחינו ובשרינו הם", כתב, "וגם אם הרבו להתרחק מדרכי התורה והמסורת שהנחילו אבותינו מדורות עולם, על כל פנים אחינו הם ואנו אוהבים אותם אהבת אמת, ומתפללים ומעתירים בעדם שהקב"ה יטה את לבם לשוב לדרך הנכונה".

   

  הרפורמים: למה להסית בראש חודש אלול?

  מהתנועה הרפורמית נמסר בתגובה כי "דבריו של הרב עמאר הם שמוכיחים מדוע החברה הישראלית זקוקה למגוון רחב של קולות יהודיים, ובהם קולן החשוב של היהדות הרפורמית והיהדות הקונסרבטיבית, שיבואו במקום הניסיון החרדי להשתלט על היהדות בישראל ולהציג יהדות אחת, כוחנית ולא סובלנית. שבועות אחדים אחרי התערבותו הפוליטית הבוטה של הרב הראשי בהליכי החקיקה של חוק הגיור, שב הרב עמאר ומוכיח כי אין ביכולתו לייצג את העם בישראל על מגוון קהילותיו וזרמיו.

   

  "כה חבל כי בערב חודש אלול בוחר הרב עמאר להסית כנגד מיליוני יהודים בתפוצות

  ובישראל תחת להביט באומץ למראה ולערוך חשבון נפש מדוע אחרי 62 שנים של מונופול אורתודוכסי, הצליח מונופול זה להמאיס את מסורת ישראל על ציבור כה גדול. יואיל הרב עמאר להכות באגרוף על חזהו וחזה חבריו במקום לעסוק בתשובתם של אחרים".

   

  עו"ד יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, מסר בתגובה: "הרב עמאר צודק. היהדות הלא אורתודוקסית, זו המסורתית וזו הרפורמית, כבר קנו להם אחיזה של ממש בחברה הישראלית. מאות הקהילות בכל רחבי הארץ מלמדות שהמונופול האורתודוקסי יקרוס לא רק בשל התנהלותו המושחתת אלא בעיקר משום שהפך ללא רלוונטי לציבור הולך וגדל. דבריו עתירי השנאה של עמאר מדברים בעד עצמם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים