שתף קטע נבחר

בדרך לעזה: מצרים חשפה 190 טילי נ"מ ומטענים

ההברחה לרצועה סוכלה: סוכנות ידיעות פלסטינית דיווחה כי המצרים חשפו בצפון סיני מאגרי נשק גדולים, ובהם טילים נגד מטוסים ומטעני חבלה נגד טנקים. הכוחות, שפשטו על רפיח המצרית ועל עיירה נוספת, גילו גם חומרי נפץ ומחסני תחמושת

מצרים סיכלה הברחת טילי נ"מ ומטעני חבלה לרצועה. כוחות הביטחון המצריים חשפו בצפון סיני מספר מצבורי נשק, מחסנים ותחמושת רבה, שהיתה ככל הנראה מיועדת לרצועת עזה.

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי המשטרה המצרית חשפה מחסן חשאי לחומר נפץ באזור מדברי בעיר אל-מנמני במרכז חצי האי. במצבור זה היו מאה טילים נגד מטוסים, שהיו שלמים ויועדו להברחה לרצועה דרך רשת המנהרות. כמו-כן, נתפסו במחסן אחר בעיר אל-חסנה 90 רקטות נגד מטוסים, אף הן שלמות ומוכנות להברחה, בנוסף למחסן תחמושת ולכדורים.

 

כוחות מצריים פשטו על רפיח המצרית וכן על העיירה שייח' זוויד, וגם שם נתפסו מחסנים עם חומר נפץ וכלי נשק אוטומטיים. על פי הדיווח, במחסן אחר נתפסו עשרה מטעני חבלה נגד טנקים, שאף הם יועדו להברחה. הביטחון המצרי ממשיך בפשיטות ובחיפושים באזור אחרי מצבורי נשק המיועדים להברחה לרצועה.

 

בתחילת החודש נורו משטח סיני חמש רקטות לאילת ולעקבה. אזרח ירדני נהרג, לאחר שרקטה התפוצצה ליד מלון בעקבה. בתחילה הכחישה מצרים כי הרקטות שוגרו מתחומה, אולם בהמשך הודה מקור ביטחוני במצרים כי "חמושים פלסטינים מעזה הם האחראים לירי הרקטות". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, האשים ישירות את חמאס באחריות לירי לעבר הערים השוכנות לחופי הים האדום.

 

כמה ימים לאחר מכן ערכו המצרים מצוד בסיני אחר שתי משאיות ששימשו את החשודים בירי הרקטות. מצרים העלתה גם את רמת הכוננות הביטחונית לדרגה הגבוהה ביותר ושלחה צוות ביטחוני לדרום סיני, כדי לאתר את החוליה הפלסטינית.  

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיני. השקט הופר
צילום: גיא צברי
מומלצים