שתף קטע נבחר

מצוד במצרים אחר שתי משאיות של היורים לאילת

גורמי ביטחון בסיני אמרו כי הם מנהלים מצוד אחר שתי משאיות ששימשו את החשודים בירי הרקטות לעבר אילת ועקבה. מצרים העלתה את רמת הכוננות הביטחונית לרמה הגבוהה ביותר ושלחה צוות ביטחוני רם דרג לדרום סיני. חמאס: לא אנחנו ירינו

מצרים מנהלת מצוד בסיני אחר שתי משאיות ששימשו את החשודים בירי הרקטות לעבר אילת ועקבה בתחילת השבוע. כך אישרו היום (ה') גורמים ביטחוניים במצרים. הגורמים, שסירבו להיחשף, לא הסכימו לפרט מאיזה סוג המשאיות ובאיזה אזור מתנהלים החיפושים.

 

מוקדם יותר העלתה מצרים את רמת הכוננות הביטחונית לדרגה הגבוהה ביותר ושלחה צוות ביטחוני רם דרג לדרום סיני, כדי לאתר את החוליה הפלסטינית החשודה כאחראית לשיגור הרקטות לעבר אילת ועקבה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי במצרים חושדים שהגורמים הפלסטינים שהסתננו דרך המנהרות וירו את הרקטות, עברו בסיוע אזרחים מצרים לאזור טאבה, ושם הם מסתתרים.

 

בתוך כך הכחיש אחר הצהריים דובר הזרוע הצבאית של חמאס "גדודי עז א-דין אל-קסאם", אבו עוביידה, כי חמאס או ההתנגדות בתוך פלסטין היו אחראים לירי הרקטות על אילת מוקדם יותר השבוע. "אין לנו או להתנגדות בתוך פלסטין קשר לירי הרקטות לעבר אום אל-רשרש, אבל אנחנו מברכים על כל פעילות של התנגדות לכיבוש", הבהיר אבו עוביידה.

 

בתחילת השבוע, הכחישה מצרים כי הרקטות שוגרו מתחומה. ואולם, בהמשך הודה מקור ביטחוני במצרים כי "חמושים פלסטינים מעזה הם האחראים לירי הרקטות". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, האשים ישירות את חמאס באחריות לירי לעבר הערים השוכנות לחופי הים האדום.

 

ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, אמר בראיון ל-ynet כי "ברגע שהחמאס נחשף כמי שירה מסיני אל אילת ועקבה - המצרים יטפלו בו. אני מעריך שעכשיו השקט היחסי יחזור לשרור בדרום וגם בצפון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיפושים אחר הרקטה באילת
צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות
מומלצים