שתף קטע נבחר

אחרי 25 שנה: מתופף דרים ת'יאטר עוזב

מייק פורטנוי, ממקימי להקת המטאל, הודיע כי יעזוב אותה לטובת פרויקטים חדשים. "אני מתנצל בפני המעריצים", כתב בהודעה שפרסם, "בהתחלה רציתי רק הפסקה, אבל האושר שלך צריך לבוא מבפנים, מקווה שתישארו איתי במסעות המוזיקליים הבאים"

מייק פורטנוי, אחד ממקימי להקת הפרוגרסיב מטאל דרים ת'יאטר, עוזב את הלהקה. פורטנוי, המתופף הווירטואוז, נחשב בעיני רבים למנהיג הלהקה, כמי שכותב חלק נרחב מהשירים וכן האיש שמרבה להתראיין בשם הלהקה. עבור המעריצים, הלהקה תהפוך ככל הנראה שונה לגמרי ללא פורטנוי מאחורי התופים. במהלך השנים הפך את דרים ת'יאטר לאחת מלהקות המטאל המוערכות בעולם. בשנה שעברה הופיעה הלהקה בישראל מול 12 אלף איש.


פורטנוי על הבמה, בהופעה בישראל. הלהקה תשתנה (צילום: ירון ברנר)

 

פורטנוי (43) הקים את דרים ת'יאטר יחד עם הגיטריסט ג'ון פטרוצ'י והבסיסט ג'ון מיאנג ב-1985, בעוד כולם היו סטודנטים באוניברסיטת ברקלי בארצות הברית. עם הזמן, לא רק הלהקה צברה קהל אדיר, אלא גם פורטנוי עצמו, כמי שנחשב לאחד המתופפים המרתקים הפועלים בעולם כיום.

 

בהודעה לעיתונות שהוציא פורטנוי הוא סיפר שבשנה האחרונה יצא לו לנגן בכמה פרויקטים שונים, וכי גילה שלבו מוקדש כעת לפרויקטים שונים, הרבה יותר מאשר ללהקה. במהלך השנה, פורטנוי הצטרף בין היתר כמחליף בלהקת אוונג'ד סבנפולד, שמתופף הלהקה המקורי שלה, ג'יימס סאליבן, הלך לעולמו במפתיע בשנה שעברה.

 

עוד סיפר פורטנוי כי חברי הלהקה האחרים ימשיכו ככל הנראה בלעדיו. "עד כמה שקשה יהיה לי לראות את הלהקה בלעדי, אני לא אעמוד בדרכם", ציין המתופף והזכיר כי היה זה אביו שחשב לראשונה על שם הלהקה, לפני כ-25 שנים.

 

"אני מתנצל בפני המעריצים ברחבי העולם, באמת שניסיתי להציל את המצב ובהתחלה רציתי רק הפסקה, לא פרידה, אבל אי אפשר להכריח את האושר שלך, הוא צריך לבוא מבפנים. אתם המעריצים הגדולים ביותר בעולם, תמיד קרעתי את התחת בשבילכם, ואני מקווה שתישארו איתי במסעות המוזיקליים הבאים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורטנוי. לבו במקומות אחרים
צילום: אור ברנע
לאתר ההטבות
מומלצים