שתף קטע נבחר

גנבי הרכב שחברם נורה למוות: השוטר קילל וירה

חשוד בגניבת רכב, שחברו חאזם אבו אלדבעאת נורה למוות בת"א, אמר כי לא היתה פליטת כדור, אלא ירי מכוון: "השוטר קילל את חברי. הוא השיב לו ואז נורה בעת ששכב על הקרקע". השופט: ראוי שחקירת הגניבה תועבר ליחידה אחרת. רצון בורה נחקר שעות ארוכות במח"ש ושוחרר למעצר בית

זו לא פליטת כדור - זה ירי מכוון. כך טוענים שני גנבי רכב, שחברם נורה הבוקר למוות מאקדחו של שוטר בצפון תל-אביב. אמג'ד שאהין, אחד מגנבי הרכב, אמר הערב (יום ג') כי הירי לעבר חברו, חאזם אבו אלדבעאת, לא היה בשל פליטת כדור. בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב אמר שאהין כי השוטר רצון בורה "קילל את החבר שלי. הוא השיב לו ואז נורה". השוטר בורה, שנחקר במחלקה לחקירות שוטרים, שוחרר למעצר בית בן 5 ימים.

 

הירי בגנב: החדשות האחרונות ב-ynet

 

בדיון בבית המשפט, טען שאהין כי היה מחדל בטיפול הרפואי שניתן לחברו אבו אלדבעאת וכי "המשטרה הזעיקה אמבולנס חצי שעה אחרי הירי". החשוד הציג לשופט סימנים של נפיחות אדומה בידיו בשל האזיקים. לדבריו, השניים באו רק לטייל בשכונה ולא לגנוב כלי רכב. שאהין טען: "השוטר הרג אותו בזמן ששכב על הקרקע ורק סובב את ראשו. השוטר קילל אותו אחרי שירה".

 

מעצרו של שאהין בן ה-19, תושב הכפר עקב הסמוך למזרח ירושלים, הוארך בשלושה ימים. הוא חשוד בגניבת שלושה כלי רכב לפנות בוקר בצפון תל-אביב, בקשירת קשר לביצוע פשע ובהחזקת כלי פריצה.
 

הקטין החשוד: פחדתי שהשוטר יירה גם בי

הקטין בן ה-17, החשוד אף הוא בגניבת כלי רכב, סיפר במהלך הדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו כי הוא "פחד שהשוטר יירה גם בו". הוא הכחיש את המיוחס לו בנוגע לעבירות הגניבה, ולדברי עורכת דינו מטעם הסניגוריה הציבורית, לירון שרקוביק, אין לו עבר פלילי והוא נמצא בטראומה מאז המקרה.
 
בצעד יוצא דופן בית המשפט חיווה את דעתו בעניין החלטת צמרת הפיקוד במשטרה להשאיר את חקירת גניבת המכוניות במרחב ירקון, שבמסגרתה פעלו שני שוטרי הסיור באירוע, ואחד מהם ביצע על פי החשד את הירי לעבר אחד הגנבים בעודו שוכב על הרצפה. השופט יובל גזית אמר כי ראוי שחקירת הגניבה תועבר לטיפולה של יחידה אחרת.
 
שאהין, שאמר כי הוא וחבריו "רק באו לטייל" באיזור, טען: "השוטרים התנפלו עלינו סתם. ראיתי את הירי בעיניים. אחרי שהשוטר ירה, הוא דחף אותו ואז לקח אותנו הצידה". סניגורו, נאשף דרוויש, הוסיף כי מרשו סיפר לו שלאחר הירי הוא ראה את השוטר מוריד את האזיקים מידיו של החשוד שנורה, ככל הנראה כדי לשבש חקירה.
 

רס"מ בורה, ששיחזר אחר-הצהריים את המקרה, נחקר שעות ארוכות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, כאשר החוקרים מנסים לברר מה גרם לו להשתמש באקדח אחרי שהחשוד כבר נאזק. לטענת בורה, הכדור נפלט מאקדחו לאחר שהוא וחבריו כבר הצליחו להשתלט על שלושה מגנבי הרכב. על פי אחת הגרסאות, השוטר ניסה לפרוק את נשקו, ואז נפלט הכדור שפגע בפלג גופו העליון של המנוח.

 

גם השוטר הנוסף שנכח באירוע זומן למתן עדות, ובמח"ש הודיעו למשטרה כי בכוונתם לחקור גם את שני החשודים הנוספים בגניבת הרכב, שנעצרו על ידי השוטרים. גרסה אחרת שבודקים חוקרי מח"ש, היא האם הקליע נורה בשעה שהשוטרים ניסו להשתלט על החשודים. החוקרים מקווים כי עדות השוטרים והחשודים תוכל להבהיר ולו במעט את נסיבות הירי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאהין מובל להארכת מעצר
צילום: דודו אזולאי
גופתו של אבו אלדבעאת
צילום: ירון ברנר
רס"מ רצון בורה
מומלצים