שתף קטע נבחר

העמותה לזכויות השוטרים: "לא לשחר מזרחי 2"

השוטר רצון בורה נחקר במשך שעות במח"ש אחרי פריקת הנשק שגרמה למותו של גנב רכב בשכונת צהלה בתל-אביב. יו"ר העמותה למען זכויות השוטר הגיעה למשרדי מח"ש ללוות אותו, וקבעה מי אשם במקרה הבוקר: "גנבי רכב הם פצצה מתקתקת"

למרות שפרטי האירוע טרם התבררו יש כבר מי שיוצא להגנת השוטר. יושבת ראש עמותת זכויות למען שוטרים, אושרה אסף, הגיעה למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בתל אביב כדי ללוות את השוטר רצון בורה שנחקר בחשד להריגת גנב הרכב הבוקר בצפון העיר.

 

לדבריה, "לא ניתן שרצון יהפוך לשחר מזרחי מספר שתיים, ועל פניו זה מה שהולך להיות. לצערי אין איזון בין זכויות גנבי הרכב ולזכויות השוטרים". היא הוסיפה כי "גנבי רכב הם כמו פצצה מתקתקת ובמצב שכזה, האדרנלין עובד ומאוד גבוה".

 

אסף הוסיפה כי "המקרה הזה צריך להיבדק, אבל חשוב להדגיש שהשוטר הזה עשה את עבודתו נאמנה ויצא למשימה להגן על אזרחים. צריך לזכור שדברים כאלו קורים גם לשופטים, כמו במקרה של עמוס ברנס, וגם לרופאים".  

 

אסף הייתה ממובילות המאבק למען השוטר שחר מזרחי, שהורשע בהריגת גנב הרכב מוחמד גנאיים, ומלווה את משפחתו של השוטר שלומי אסולין, שמאושפז במצב של תרדמת לאחר שנדקר על ידי גנב רכב לפני כמעט ארבע שנים באזור התעשייה של רחובות.


זירת הירי, הבוקר. במח"ש בודקים מספר גרסאות (צילום: ירון ברנר) 

 

רס"מ בורה נחקר שעות ארוכות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, כאשר החוקרים מנסים לברר מה גרם לו להשתמש באקדח אחרי שהחשוד כבר נאזק. לטענת בורה, הכדור נפלט

מאקדחו לאחר שהוא וחבריו כבר הצליחו להשתלט על שלושה מגנבי הרכב. על פי אחת הגרסאות, השוטר ניסה לפרוק את נשקו, ואז נפלט הכדור שפגע בפלג גופו העליון של המנוח.

 

גם השוטר הנוסף שנכח באירוע זומן למתן עדות, ובמח"ש הודיעו למשטרה כי בכוונתם לחקור גם את שני החשודים הנוספים בגניבת הרכב, שנעצרו על ידי השוטרים. גרסה אחרת שבודקים חוקרי מח"ש, היא האם הקליע נורה בשעה שהשוטרים ניסו להשתלט על החשודים. החוקרים מקווים כי עדות השוטרים והחשודים תוכל להבהיר ולו במעט את נסיבות הירי.

 

עורכת הדין אופיר נריה-כץ, המייצגת את השוטר, מסרה: "אנחנו משתפים פעולה עם החוקרים. מדובר בשוטר סיור ותיק המשרת המשטרה למעלה מ-20 שנה ופעל הבוקר במסגרת מילוי תפקידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר העמותה, אושרה אסף
צילום: מתי אלמליח
פלט כדור. השוטר רצון בורה
זירת הירי
צילום: ירון ברנר
מומלצים