שתף קטע נבחר

צפון קוריאה: המנהיג והיורש במצעד ענק ומאיים

קים ג'ונג איל ובנו קים ג'ונג און סקרו כוחות צבא רבים בחגיגות 65 שנה למפלגה הקומוניסטית. בכיר בצבא איים: "אם האמריקאים יפגעו בכבודנו - נגיב גרעינית"

מפגן כוח יוצא דופן לקראת הורשת השלטון: מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג איל ובנו, היורש המיועד קים ג'ונג און, נראו לראשונה זה לצד זה במצעד צבאי ענק שנערך היום (א'), לציון 65 ליסודה של מפלגת השלטון במדינה הקומוניסטית.

 

קים ובנו סקרו ממרפסת את החיילים שעברו בכיכר על שמו של האב והסב, מייסד צפון קוריאה, קים איל-סונג. כוחות צבא גדולים וגם טנקים השתתפו בתהלוכה ששודרה בטלוויזיה הרשמית של פיונגיאנג, ותושבי המדינה זכו למבט מעמיק ראשון במנהיג הבא שלהם.

 

קים ג'ונג איל נכנס למתחם לקול תשואות רמות מהקהל. מלבד בנו - שגילו אינו ידוע במדויק, ככל הנראה 27 או 28 - בכירים נוספים במפלגת השלטון צעדו לידו,

 בהם נשיא הפרלמנט קים יונג נאם.

 

בסוף החודש שעבר ערכה מפלגת הפועלים השלטת את הכנס הגדול ביותר ב-30 השנים האחרונות, שבמסגרתו קודם קים ג'ונג און לתפקיד בכיר והוענקה לו דרגת גנרל. עם זאת, גם במצעד היום הוא לא לבש מדי צבא אלא חליפה שחורה, והצדיע לאנשי הצבא שעברו תחתיו בסך. לפני כן, דגל צפון-קוריאני ענקי הונף וקצינים צפו בתזמורת הצבאית מנגנת מוזיקה רועשת.


המנהיג ובנו צופים מהמרפסת. מצעד חריג בעוצמתו (צילום: רויטרס)

 

"אם האימפריאליסטים האמריקנים ותומכיהם יפגעו בריבונות שלנו ובכבודנו ולו הפגיעה הקלה ביותר,

 נפוצץ את מעוז התוקפנות שלהם במתקפת גמול צודקת וחסרת רחמים, שתכלול גיוס כל האמצעים החומריים, בהם כוח ההרתעה הגרעינית להגנה עצמית, כדי להשיג את המשימה ההיסטורית בדמות האיחוד" - אמר ראש המטה של צא צפון קוריאה, רי יונג הו, לפני שהכוחות החלו בצעדה.

 

גם עבור מדינה הידיעה ברהבתנותה הצבאית, לפי ההערכות במערב, העוצמה וההדר שמופגנים לראווה בפסטיבל הנוכחי מעידים על התרחשות יוצאת דופן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קים ג'ונג און. שוב בחליפה שחורה
צילום: AFP
במצעד הצבאי בכיכר
צילום: רויטרס
מומלצים