שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בדרך: קנס מוגדל על חניה בחניית נכים

  ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה הצעות שבאות להקל על חיי הנכים בארץ, בהן הסרת סייגים להגבלות שעות החנייה בחניות המיועדות לנכים. כמו כן אושרה תקנה המכפילה את הקנס על עבירת חניה בחניית נכים זו לאלף שקלים

  ועדת הכלכלה שציינה את יום המודעות הארצי למקומות חניה לנכים, אישרה לקריאה שניה ושלישית שתי הצעות חוק שבאות להקל על חיי הנכים במדינת ישראל. הצעת החוק הראשונה מחייבת הצבת תמרור במקום חנייה המיועד לנכים במקום להסתפק בסימון על הכביש, כמו כן אושרה התקנה שמעלה את הקנס על חנייה שם מחמש מאות שקלים כיום לאלף שקלים, תקנה זו תיכנס לתוקפה ב-1 לדצמבר השנה. הצעת חוק נוספת שעברה מהווה תיקון לפקודת התעבורה, וקובעת כי הרשויות המקומיות לא יוכלו להגביל את שעות החנייה במקומות המיועדים לנכים.

   

   

  הצעת החוק המחייבת הצבת תמרור האוסר לחנות בחניית נכים, הוגשה על ידי ח"כ זבולון אורלב. ח"כ אורלב הסביר בדיון ועדת הכלכלה, כי החוק בא להבטיח את סמכות האכיפה של הרשויות המקומיות בכל הנוגע לחניית נכים. יו"ר הוועדה ח"כ אופיר אקוניס, קרא לרשויות המקומיות לקבוע בחוקי העזר העירוניים חובת גרירה של כלי רכב שחונים במקומות המיועדים לנכים. במהלך הדיון הושמעו קריאות להעלות את הקנס על חניה בחניית נכים מעל רף אלף השקלים, הצעות שהועלו בעבר אך נדחו בשל קושי ביישומה כפי שהוסבר לנוכחים.

   

  הצעת חוק שאוסרת על הגבלת שעות החניה בתמרור המתיר חניה לנכה, עברה גם היא בוועדת הכלכלה. עם זאת יהיה ניתן להגביל את שעות החנייה במקומות המיועדים לנכים, בסמוך למקומות ציבוריים. במהלך הדיון ביקשו נציגי הרשויות המקומיות להגדרה רחבה ככל הניתן למקום ציבורי, לבסוף החליטה הוועדה כי ההגדרה של לעניין זה תהייה מצומצמת ותכלול מקומות כמשרדי ממשלה ודומיהם. ח"כ משה מטלון יוזם החוק אמר כי כולו "תקווה שתהיה זו הפעם האחרונה שבה נאלץ לחוקק חוק שיתיר לי, כנכה, לחנות במקומות נגישים וליהנות גם מחוץ לשעות העבודה".

   

  יו"ר עמותת נגישות ישראל, יובל וגנר, אמר בוועדה כי בישראל יש תופעה מכוערת של עבריינות נכים, שהוא מקווה שניתנת לטיפול בעזרת חקיקה מתאימה. עוד ציין וגנר כי לצערו קיימת תופעה מחפירה של זייפני תווי נכים, וכי "תו הנכה נועד לאנשים עם המוגבלות ותקף לרכב רק כאשר אלה נוכחים ברכב ... מכאן שאינו נועד לשימוש בני המשפחה בהעדרם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ח"כ משה מוץ מטלון, יוזם אחת ההצעות
  צילום: גיל יוחנן
  ח"כ זבולון אורלב, יוזם העלאת הקנס
  צילום: גיל יוחנן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים