שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: הילית כדורי

  גבריות במיטבה יכולה להופיע רק מול אשה

  אני מרגיש שיש לי יתרון מסויים בתור גבר רק ביכולת האמיתית שלי להיות קוּל, לא בפוזה כלפי חוץ, אלא עמוק מבפנים, מין שקט כזה שנדרש מצייד בדרך אל הניצוד. מה בנוגע לגבריות ואהבה?

  הכרתי מסגר שבכל בוקר היה מכניס את היד לתחתונים ואומר: "ברוך שלא עשני אשה". ככל שזה היה מצחיק, זה גם היה מאוד עצוב בעיניי, העמדה הדתית שמברכת על ההבדל בין המינים דרך ביטול האשה. אני מברך על הגבריוּת שאספתי לתוכי במהלך השנים, גבריות שנבנתה מעצמה כנגד כל המודלים הקלאסיים שראיתי סביבי. את חלקה לקחתי מהסתכלות בגברים אחרים, ואת חלקה גיליתי מול אשה. לתפישתי, גבריות במיטבה יכולה להופיע רק מול אשה.

   

  "היא הגיעה יום אחרי שהרמתי ידיים", שיתף אותי חבר קרוב, אחד שיש לו זיפים ואופנוע מאוד גדול. גבר אחר אמר ברור למצלמה: "היא הצילה אותי".

   

  חוויתי בעצמי את התחושה הזאת שהיא מצילה אותי, בעיקר מעצמי. זה לא עושה אותי פחות גברי, זה עושה אותה אשה במלוא מובן המילה. זאת שמביאה לעולם חיים. זאת שיכולה לאסוף ילד ולהפוך אותו לגבר.

   

  לא, היא לא קונה לי בגדים, אני בוחר היטב בעצמי, למרות שאני שונא את זה. אני יודע לנהל משק בית לתפארת (בקנה מידה גברי), סירבתי להיות תלוי, הבנתי שלהיות עצמאי זה לא תלוי-מגדר. הדבר היחידי שאני מרגיש שבו יש לי יתרון מסויים בתור גבר הוא היכולת האמיתית שלי להיות קוּל, לא בפוזה כלפי חוץ, אלא עמוק מבפנים, מין שקט כזה שנדרש מצייד בדרך אל הניצוד. היכולת הזאת לשמור על איפוק ושקט בשילוב דריכות ותוקפנות עצורה היא תכונה גברית מובדלת בעיניי.

   

  למין הגברי מיוחסות תכונות מאוד ברורות, מה שלא ברור זה אם הגברים מאמצים אותן את התכונות, או שבאמת הם כאלה מטבעם. לפי ויקיפדיה להיות גבר זה אומר: "החלטיות, דומיננטיות, תוקפנות, שאפתנות, כוחניות, ביטחון עצמי ותחרותיות. כמו כן, האיסור להפגנת רגשות, לקשר הורי עם הילדים, לעבודות ניקיון ולפחד". רק גבר יכול לכתוב את זה.

    

  בזאת אנחנו עוברים לחלק הגברי של פרוייקט אהבה במעקב. בחלק הזה זומנו כמה גברים לאוהל אינדיאני שמשמש סאונה ייחודית לנשמה, את התהליך מנחה דניאל עובד, ואחד מהגברים יוזמן אצלו גם לטיפול פרטני, בשיטה שייחודית לו. יחד איתו הצטרפו לפרויקט:

   

  הסקסולוג עידן מיליצ'ר, שלמרות שהוא מטפל גם בנשים בחר להתמקד בגברים בפרויקט הזה.

   

  גילי בר, מאמן ומנחה קבוצות גברים, שיציע דרך טיפול המאפשרת תהליך עבודה קבוצתי.

   

  בועז פיילר - ייעוץ, אסטרולוגיה התפתחותית. משתמש בכלים כגון: אינטואיציה, תקשור, הילינג, אסטרולוגיה ודיאלוג עם המטופל.

    

  בינתיים ביקשתי מחבריי הכותבים בערוץ יחסים כמה הגיגים על גבריות ואהבה.

   

  רועי צור : "לאהוב כמו גבר זה אומר לעמוד זקוף. לרדוף אחר מה שאתה רוצה ולהשיג אותו מבלי לחפש תהילה. להיכשל מבלי לברוח מבושה. להתחבר לצד הנשי שבך, אבל לא לשכוח שאתה אחרי הכל גבר. להיות מודע לעצמך, אבל עוד יותר להכיר את האשה שלצידך. להרשות לעצמך להשתחרר, להיות רגשי, יצרי, רומנטיקן, ובאותה נשימה להסתכל לה בעיניים ולומר 'אנחנו נהיה בסדר, תסמכי עליי'".


  אנחנו נהיה בסדר, תסמכו עלינו (צילום: Index Open)

   

  יונתן מורד: "גבריות בשבילי היא היכולת המופלאה לחטוף אגרוף ישיר לפנים (או באגו), ליפול בכל המדרגות, ואז לקום לטפס חזרה ולנסות שוב".

   

  איתן אלחדז: "נו, רק לדבר על כך, זה כבר הישג. גברים רוצים אהבה. אולי זה לא ממלא את כל עולמם כמו אצל הנשים, אבל עד כמה שהם לא יודו בכך זה חשוב להם, וכשהם מאוהבים זה ממש משתלט עליהם עד כדי איבוד עשתונות. יש גם לא מעט גברים שמערבבים בין 'אהבה' ל 'רכושנות' והם צריכים ללמוד ללטש את רגש האהבה, שלנשים, כך נדמה, בא בקלות".

   

  ידידיה ארגמן : "אנחנו אלה שמציתים את הפתיל, והרבה פעמים צריכים לעזוב. מאשימים אותנו בזה שאנחנו עוזבים, אם כי ברוב במקרים אנחנו לא רוצים לעזוב - הטבע מכריח אותנו להמשיך הלאה. אני אישית לא רוצה להמשיך הלאה, אני רוצה להישאר ולהיות שם בשבילה, אני רוצה להיות שם בשבילו ולטפל בו, מסתבר שאני עובד נגד הטבע".

   

  היא תעשה את המקום, אני אשמור עליו

  יובל פלד: "אנחנו אוהבים בדיוק כמו נשים. באים לקחת ולתת, באים להישאר, לעשות קופה משותפת מכל שיש ויהיה. היא תעשה את המקום, אני אשמור שיהיה. כי מאחד ואחת יוצא שלוש. בדיוק כמו בריצ' רצ'. וכשהיא שואלת, אני עונה לה: 'בסיגריה שאחרי, לאחר שהעננים ירדו, והעולם התחבר לברגים שלו חזרה, והשמש החלה לנוע סביבנו כהרגלה, כשאומר לך שאני אוהב אותה, אני יודע לבטח, כי משם אני לא רוצה לזוז, וכי, רצוי שגם את תתחילי להתרגל למסלול הזה של הכוכבים, כי מעתה אני אהיה מארס ואת ונוס. וכך זה הולך להישאר, אפילו עד שהשמש תכבה ותשכיב אותנו לישון שוב, עד הבוקר הבא. ככה זה כשאני אוהב אותך. הדבר הכי יציב הזה של כוח המשיכה והקביעות הברורה של המסלול". 

   

  גילי בר: "הגבר הטיפוסי יענה לשאלת זוגתו 'אתה אוהב אותי?' בתשובה 'ברור, אם לא הייתי אוהב אותך הייתי הולך מזמן'. לאשה זה לא ממש מספיק. היא צריכה לשמוע את המילים, וכשמתאמנים על זה קצת - זה באמת נשמע נחמד. אשה משתפת את בן הזוג שלה באירועים משמעותיים שקרו לה, ולאחר שהגבר נתן את דעתו על כל מה שהיא אמרה, הביא פתרונות יצירתיים, הבטיח שיעשה כך וכך, תכנן עבורה אסטרטגיות לביצוע והתחיל בבניית סימולציות, הוא לא מבין מה היא מתחילה לבכות ואומרת לו שהוא לא מבין כלום והנה שוב זה היה מיותר לדבר איתו. ואכן, פעמים רבות האשה צריכה רק מקום לפרוק, קצת אמפתיה, כתף להישען עליה - ולא פתרונות או הצעות ייעול משימתיות. קשה קשה להיות גבר..."

    

  • גבר, חושב שאתה מתאים להצטרף לפרויקט? כתוב לנו

   

  בשבוע הבא: מה חושבות נשים על גבריות ואהבה


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  למין הגברי מיוחסות תכונות מאוד ברורות
  צילום: Index Open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים