שתף קטע נבחר

הנער שניצל מהתאונה: "הערנו לדודי על המהירות"

ח' היה יחד עם דודי בן עמי ותומר זיו ברכב שהתנגש בתחנת אוטובוס בפלמחים. "דודי עקף את הבאגי ועבר לנתיב הימני כדי לעקוף את האופנוע. הוא איבד שליטה", סיפר לחוקריו אחרי ששוחרר מביה"ח. הוא גם הודה: זאת לא היתה הפעם הראשונה

יממה לאחר תאונת הדרכים שבה נהרגו דודי בן עמי ותומר זיו בני ה-16, גילתה המשטרה - זאת לא היתה הפעם הראשונה שהם לקחו את הרכב לנסיעה בפלמחים. חברם של השניים, שהיה עמם ברכב וניצל מהתאונה, שוחרר מבית החולים ונחקר במשטרה. "הערנו לדודי על הנסיעה המהירה שלו", אמר ח' בן ה-16 לחוקרים.

 

ב-24 השעות האחרונות עובדים חוקריו של רב-פקד שי מזרחי סביב השעון על מנת לגלות כל פרט בחקירה הסבוכה. חקירתו של ח' שופכת אור על הרגעים האחרונים של שני הנערים. לדבריו, הוא ישב במושב הקדמי, ליד הנהג דודי בן עמי, וניצל בזכות חגורת הבטיחות.


זירת התאונה הקטלנית. ח' היה חגור - וניצל (צילום: אבי מועלם)

 

מעדויות שהצטברו בידי החוקרים ומחקירתו של ח' עולה, כי הנסיעה שגבתה את חייהם של הנערים לא היתה הפעם הראשונה שנהגו ברכב באזור, למרות שלאיש מהם אין רישיון נהיגה במכונית. "היינו מספר פעמים בחוף הים בזמן האחרון", סיפר ח' לחוקריו.

 

החוקרים שביקשו לדעת מה בדיוק קרה לפני התאונה שמעו ממנו: "אני ישבתי בחלק הקדמי חגור, דודי נהג ותומר ישב מאחורה". כבר במהלך הנסיעה הרגישו הנוסעים כי דודי נוהג במהירות מופרזת. לדברי ח', "הערנו לדודי שהוא נוסע מהר מדי במהלך הנסיעה".

 

למרות זאת, המשיכה החבורה בשיירה שכללה רכב באגי ואופנוע. "רצינו לנסוע לחוף פלמחים. מתחת לגשר הוא עקף את רכב הבאגי ואז התכוון לעקוף את האופנוע שהיה בנתיב השמאלי. הוא עבר לנתיב הימני ואז איבד שליטה ונכנסנו בתחנת האוטובוס".


דודי בן עמי ותומר זיו. לא פעם ראשונה שנהגו במכונית

 

על השניות שאחרי התאונה, סיפר הנער: "אני לא יודע איך זה קרה, אבל אז מצאתי את עצמי מחוץ לרכב. אני זוכר שראיתי רק איך מחלצים את דודי מתוך הרכב, ואז הגיע רכב שלקח אותי הביתה. אני לא זוכר כלום מזה".

 

אביו של דודי, רונן בן-עמי, ישן בזמן שבנו לקח את מפתחות המכונית מהאגרטל שבו היו מוחבאים. "זה

מעשה שטן, אני לא יודע מאיפה זה בא", אמר האב אתמול, "אני מבקש סליחה מהוריו של תומר". קרובת משפחה אמרה בהלוויתו: "אני מקווה שהנוער יבין מהמקרה הזה שזה לא העיקר רק לנהוג, שיסתכלו על מה קורה אחר כך, שיסתכלו על ההורים של דודי, הם גמרו".

 

אחרי התאונה הטראגית התברר כי שני החברים התכתבו ביניהם בפייסבוק על התחביב הקטלני - נהיגה בלי רישיון. "שמע הוא יודע שאתה עושה סיבוב פה ושם אבל הוא לא יודע שנהגת מהבית שלי בתוך בת ים ועד לסופרלנד ועוד שנסעת 120 באיילון נכון?" - שאל דודי, כנראה בהתייחס לאביו של תומר. בהודעה הבאה כתב: "אז שהוא לא יידע, אני רוצה את הטרקטורון שלך אצלי יום שבת בבוקר ברור?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומר זיו
רפרודוקציה: אבי מועלם
דודי בן עמי
צילום רפרודוקציה: עופר עמרם
מומלצים