שתף קטע נבחר

מקורבי ברק: על עיני להשתחרר משפת השוק

שר הביטחון משיב אש: אחרי שיו"ר ההסתדרות כינה אותו "אהבל" על שהעסיק עובדת זרה, אומרים מקורבי ברק כי "במעמדו, ראוי שעיני יאמץ שפה של שיח ציבורי". ברק תקף גם את בן אליעזר: מוסדות המפלגה יכריעו, לא כנסים וראיונות

התגובה ל"אהבל" לא איחרה להגיע. שעה קלה אחרי ששודרו קטעים מהראיון עם יו"ר ההסתדרות, הגיב שר הביטחון אהוד ברק למתקפה החריפה ואמר כי "הדברים יתבררו במוסדות המפלגה, ולא בראיונות טלוויזיה". בסביבתו היו הרבה יותר בוטים, ואמרו כי "על עופר עיני להשתחרר משפת השוק".

 

בעקבות הדי פרשת וירג'יניה, אמר עיני בראיון לערוץ 2 כי "לברק יש תכונה - אין טעות שהוא לא עושה. אתה שר, צריך לשמש דוגמה, מי מביא פיליפינית?". בסביבת שר הביטחון הגיבו למתקפה יוצאת הדופן ואמרו: "בגילו ובמעמדו היה ראוי שעופר עיני ישתחרר משפת השוק ומתכנים דומים, ויאמץ לעצמו שפה וסגנון של שיח ציבורי ראוי".

 

בתגובתו הרשמית, התייחסה לשכת ברק באופן עוקצני גם לשר התמ"ת בנימין בן אליעזר, שהודיע בכנס פעילים כי יפעל למנות יו"ר חיצוני למפלגת העבודה. "לעבודה יש חוקה, מוסדות ותהליכים, והחברים הם שיקבלו את ההכרעות, לא יוזמות פרטיות של שרים או של חברי מפלגה חשובים ומכובדים ככל שיהיו. ברק מתכוון להמשיך להוביל את המפלגה ולפעול בתפקידו כשר ביטחון להשגת שלום וביטחון לישראל. כל היתר יתברר במוסדות המפלגה ולא בכנסים או בראיונות טלוויזיה".

 

עם זאת, בסביבתו של ברק לא פסלו את המשך שיתוף הפעולה עם בן אליעזר: "הוא ותיק חברי המפלגה ושותף מלא להובלתה ולקורות אותה ב-25 השנים האחרונות, וגם בשנתיים וחצי האחרונות". בן אליעזר הכריז מוקדם יותר הערב כי הוא אינו מעוניין להתמנות ליו"ר זמני של מפלגת העבודה, אך עם זאת, לאחר מכן קראו לו פעילים לקחת את המושכות לידיים ואחד מהם הציע למנותו לנשיא המפלגה.

 

בן אליעזר הודיע בכנס פעילים בכפר המכבייה כי לא יתמוך באף אחד משרי וחברי הכנסת הנוכחיים של העבודה לראשות המפלגה. עד כה הודיעו השרים אבישי ברוורמן ויצחק (בוז'י) הרצוג על כוונתם לרוץ לתפקיד. ח"כ שלי יחימוביץ' עשויה אף היא להתמודד על ראשות העבודה וגם ברק, היו"ר הנוכחי, עדיין לא פינה את מקומו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק צופה קדימה.
צילום: אבי פרץ
עיני. "עליו לאמץ שיח ראוי"
צילום: טל שחר
מומלצים