שתף קטע נבחר

עיני לברק: מה אתה מביא פיליפינית, אתה אהבל?

יו"ר ההסתדרות פתח בהתקפה חסרת תקדים נגד שר הביטחון: "אין טעות שברק לא עושה. אתה שר, צריך לשמש דוגמה, מי מביא פיליפינית?"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, יצא במתקפה יוצאת דופן נגד שר הביטחון, אהוד ברק, וכינה אותו "אהבל" בעקבות פרשת העובדת הפיליפינית. עיני אמר כי "לברק יש תכונה - אין טעות שהוא לא עושה. אתה שר, צריך לשמש דוגמה, מי מביא פיליפינית?".

 

בראיון תקף עיני באופן חסר תקדים את יו"ר מפלגת העבודה. "אתה שר בממשלה, מה אתה מביא פיליפינית?", תהה עיני בעקבות הדי פרשת וירג'יניה. "תביא עובדת ישראלית, אתה צריך לשמש דוגמה. מה אני אגיד לך, צריך להיות אהבל לעשות את זה. אמיתי".

 

עיני המשיך ואמר: "אתה יודע שזה בניגוד לחוק, אל תביא. מה, אתה מקווה שלא יתפסו אותך? הנה, תפסו. אם כבר תפסו - תשלם את הקנס ותגמור עם זה".

 

יו"ר ההסתדרות לא מתכוון לתמוך בכהונה נוספת של ברק כיו"ר העבודה. בראיון לערוץ 2, אמר עיני: "תמכתי בו ותמכתי בכניסה לממשלה, היה אז משבר כלכלי. מפלגת העבודה צריכה מנהיג אמיתי בשביל לקום ולהתרומם".

 

בתוך כך, הכריז הערב שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, כי הוא אינו מעוניין להתמנות ליו"ר זמני של מפלגת העבודה, ואמר כי בכוונתו לפעול להבאת מועמד חיצוני לתפקיד.

 

בכנס בכפר המכביה, קראו פעילים לבן-אליעזר לקחת את המושכות לידיים ואחד מהם הציע למנותו לנשיא המפלגה. אחר קרא לו: "רק אתה יכול להוביל".

 

עד כה הודיעו השרים אבישי ברוורמן ויצחק (בוז'י) הרצוג על כוונתם לרוץ לתפקיד. ח"כ שלי יחימוביץ' עשויה אף היא להתמודד על ראשות העבודה וגם היו"ר הנוכחי, אהוד ברק, עדיין לא פינה את מקומו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני. מתקפה יוצאת דופן
צילום: עופר עמרם
אהוד ברק. "אין טעות שהוא לא עושה"
צילום: AP
מומלצים