שתף קטע נבחר

בן-אליעזר: אפעל למנות יושב-ראש חיצוני לעבודה

שר התמ"ת אמנם לא קרא לברק לקבוע מועד רשמי לפריימריס, אבל בכנס פעילים הוא שלל את האפשרות שיתמודד בעצמו על ראשות העבודה, וקרא "להשיב עטרה ליושנה"

שורה ארוכה של מועמדים מתכוונת להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, אבל שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, אינו מתכוון לתמוך באף אחד מהם. בכינוס פעילים בכפר המכביה, טען הערב (ד') בן-אליעזר כי הוא אינו מעוניין להתמנות ליו"ר זמני של המפלגה, ואמר כי בכוונתו לפעול להבאת מועמד חיצוני לתפקיד.

 

פעילים שעלו לדבר קראו לבן-אליעזר לקחת את המושכות לידיים ואחד מהם הציע למנותו לנשיא המפלגה. אחר קרא לו: "רק אתה יכול להוביל".


רוצה להביא גורם חיצוני. בן-אליעזר, הערב (צילום: עופר עמרם)

 

השרים אבישי ברוורמן ויצחק (בוז'י) הרצוג כבר הודיעו על כוונתם לרוץ לתפקיד, ח"כ שלי יחימוביץ' עשויה אף היא להתמודד על ראשות העבודה וגם היו"ר הנוכחי, אהוד ברק, עדיין לא פינה את מקומו. כל אלו חיכו היום לנאומו של בן-אליעזר, שהחליט לא לתמוך באף אחד מהם.  

 

"על כולנו לעצור ולחשוב ולראות כיצד ומה עושים כדי להחזיר עטרה ליושנה, על מנת לשקם את המפלגה ולהחזיר לה את שמה ומקומה בציבור ובפוליטיקה הישראלית", אמר בן-אליעזר בעקבות הסקרים האחרונים, שהעניקו לעבודה שישה מנדטים בלבד.


חיבוק למועמד חיצוני. בן-אליעזר, הערב (צילום: עופר עמרם)

 

שר הרווחה והמתמודד לראשות העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, מיהר להגיב הערב על דבריו של בן-אליעזר ואמר כי "אין צורך במשיח מבחוץ, יש כוחות איכותיים בתוך המפלגה. טוב שבן-אליעזר מבין שצריך לשקם ולהציל את העבודה".

 

יו"ר העבודה תקף בעבר את המועמדים השונים, ובהם את ברוורמן, שאמר כי הוא ממשיך דרכו של רבין ובן גוריון: "במקום לחשוב כיצד בונים את הבית, התחלנו כולנו בריצת אמוק. התחיל מרוץ השליחים להחתמה על הקדמת בחירות, והתחיל טירוף המפקד, ומי כמוני מכיר את זה. התור לממשיכי דרכו של רבין לא נעצר".

 

"מפלגת העבודה חייבת הנהגה אמיצה וחדשה, הנהגה שתחזיר את העבודה לקידמת הבמה הפוליטית", הוסיף בן-אליעזר. "הנהגה כזו תמנע את בשורת ששת מנדטים ותוכיח לכל המלעיזים כי דרכה של המפלגה לא משה וכי עתידה עוד לפניה. הבשורה הזו לא תשתנה עם ההנהגה הנוכחית, ולא משנה מי יהיה בקידמת הרשימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר. לא רוצה להיות יו"ר זמני
צילום: עופר עמרם
מומלצים