שתף קטע נבחר

ברק בישיבת העבודה: די לחתרנות הבלתי נלאית

המתח הגואה בעבודה לא נעדר גם מישיבת הזיכרון המיוחדת לרבין. אחרי שספג ביקורת והאשמות מכל הכיוונים, ניצל ברק את הבמה, תקף את יריביו וציטט אימרה של רה"מ המנוח. כשסיפר על געגועיו אליו, קראו בקהל: "אתה לא ממשיך בדרכו"

מפלגת העבודה התייחדה עם זכרו של יצחק רבין - והיו"ר, אהוד ברק, ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את מתנגדיו. בישיבת סיעה מיוחדת בחולון, לציון 15 שנים לרצח, הורגשה היטב האווירה המתוחה בשורות העבודה. "הלוואי שבמחנה השלום היינו יודעים גם לכבוש את מתחרינו, לשלב ידיים - ולהימנע מהחתרנות הבלתי נלאית", האשים ברק. "איננו מצטיינים בכבוד לזולת ובסובלנות - גם בשיח הציבורי, וגם בשיח המפלגתי".

 

במהלך נאומו, אמר ברק: "אני מתגעגע אליך, יצחק. מאוד". מתוך הקהל נשמעו לעברו קריאות: "אתה מתגעגע אליו - אך לא ממשיך בדרכו". יו"ר העבודה לא נשאר חייב, והשיב: "אנו לא איבדנו את הדרך גם לאחר לכתו של יצחק. שלום וביטחון הם אינטרסים חיוניים למדינה. הסיכוי להשגתם הוא הסיבה העיקרית לישיבתנו בממשלה".

 

על המצב בזירה המדינית, אמר שר הביטחון כי "העולם השתנה ואינו מוכן לקבל עוד שליטה על עם אחר במשך יותר מ-40 שנה. זה לא החזון הציוני ובוודאי לא דרכו של יצחק. אנו ניצבים בתוכה של הזדמנות היסטורית וכל מרצי וכוחי מופנים אליה. בואו לא נפריע".


"מתעגע אליך. יצחק" (צילום: מתי אלמליח)

 

הוא מתח ביקורת מרומזת על התנהלותו של ראש-הממשלה מול האמריקנים, ואמר כי "אסור לנו לוותר על אינטרסים חיוניים לנו, ובראשם הביטחון והקשר עם ארצות-הברית. עלינו להיענות לאתגר השלום והביטחון".

 

הישיבה בחולון נערכה בצל המשבר המחריף במפלגת העבודה, ולאחר שאתמול קראו השר בנימין בן-אליעזר ויו"ר ההסתדרות עופר עיני תיגר על מנהיגותו של ברק. במפגש עם פעילים בכפר המכביה אמר בן-אליעזר כי יש להביא יו"ר חיצוני למפלגה, בעוד שעיני הבהיר כי לא יתמוך בכהונה נוספת של ברק.

 

עיני אף השתלח אישית בשר הביטחון על רקע פרשת העוזרת הפיליפינית. "תביא עובדת ישראלית, אתה צריך לשמש דוגמה. מה אני אגיד לך, צריך להיות אהבל לעשות את זה. אמיתי".

 

Read this article in English

 

 

את השידור החי צילם עוז מרון והפיקה רוני גל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק. תחת מתקפה
צילום: מתי אלמליח
מומלצים