שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חמש מועמדויות ל"לבנון" באקדמיה האירופית

  סרטו עטור השבחים של שמואל מעוז, שזכה לא מכבר בפרס אריה הזהב בוונציה, יתמודד על פרס הסרט הטוב ביותר, וכמו כן בקטגוריות הצילום, העריכה, התסריט והבימוי

  האקדמיה האירופית לקולנוע חשפה הערב (שבת) במסגרת פסטיבל הקולנוע האירופי שנערך בסביליה, את רשימת המועמדויות הסופית לפרסי האקדמיה ל-2010. חמש מועמדויות מרכזיות רשם סרטו של הבמאי הישראלי, שמואל מעוז, "לבנון". סרטו עטור השבחים של מעוז, שזכה בשנה שעברה גם בפרס אריה הזהב בוונציה, יתמודד על פרסי האקדמיה האירופית לסרט הטוב, וכמו כן בקטגוריות הבימוי, התסריט, העריכה והצילום.


  "לבנון". חמש מועמדויות מרכזיות (צילום: איתיאל ציון)

   

  על פרס הסרט האירופי הטוב יתמודד "לבנון" מול הסרטים "באל" של הבמאי הטורקי סמיח קפלנוגלו; "על אלוהים ואנשים" של הבמאי הצרפתי קסבייה בובואה; "סופר הצללים" של רומן פולנסקי; "סול קיצ'ן" של הבמאי פאטי אקין וסרטו החדש של הבמאי חואן חוזה קמפנלה, "הסוד שבעיניים", שהתמודד מול "עג'מי" הישראלי על פרס האוסקר הזר, וזכה.

   

  על פרס הבמאי יתמודדו לצד מעוז ופולנסקי גם אוליבייה אסיאס ("קרלוס"), סמיח קפלנוגלו ("באל") ופאולו וירזי ("הדבר הראשון היפה"). על פרס התסריטאי יתמודדו מעוז ופולנסקי מול ראדו מיכאיליאנו, במאי הסרט "הקונצרט" וכותבי התסריט של "תא 211".

   

  צלם הסרט "לבנון", גיורא ביח, יתמודד על הפרס על שם קרלו די פלמה, לצדם של פאבל קוסטומרוב, צלם הסרט הרוסי "How I Ended This Summer", שהוקרן גם בפסטיבל הסרטים בחיפה; באריס אוביצ'ר, צלם הסרט "באל" וקרולין שמפטייה, שחתומה בין היתר גם על סרטו של עמוס גיתאי, "הארץ המובטחת" ומועמדת הפעם לפרס על עבודתה בסרט "על אלוהים ואנשים".

   

  על עבודת העריכה יתמודדו השנה לצדו של אריק להב-ליבוביץ', עורך "לבנון", עוד שתי הפקות קולנועיות בלבד והן "קרלוס" שעל עריכתו חתומים לוק בארניה ומריון מונייה וכן "סופר הצללים" שעל עריכתו חתום הרווה דה לוז.

   

  עוד ברשימת הפרסים שיוענקו בטקס שייערך ב-4 בדצמבר: פרס השחקנית עליו יתמודדו זרינקה סביטזיץ' ("On The Path"), סיבל קקילי ("When We Leave"), לזלי מנביל ("Another Year"), סילבי טסטו ("Lourdes") ולוטה ורביק ("Nothing Personal").

   

  על פרס השחקן יתמודדו השנה ג'ייקוב סדרגרן ("Submarino"), אליו ג'רמנו ("החיים שלנו"); יואן מקגרגור ("סופר הצללים"), ג'ורג' פיסטרינו ("If I Want to Whistle, I Whistle") ולואי טוזאר ("תא 211"). על פרסי עיצוב הפקה יתמודדו השנה שלושה סרטים בלבד והם: "סופר הצללים", "אני, דון ג'ובאני" ו"הפיתוי של סנט טוני". על הפרס למלחין האירופי יתמודדו אלס ברזינה ("Kawasaki's Rose"), פסקואלה קטלאנו ("Loose Cannons"), אלכסנדר דפלאט ("סופר הצללים") וגארי ירשון ("Another Year").

   

  פרסי האקדמיה האירופית מוענקים זו השנה ה-23 ברציפות. הזוכים שיוכרזו בטקס חלוקת הפרסים החגיגי שייערך בטאלין, בירת אסטוניה, ייבחרו על ידי 2,300 חברי האקדמיה האירופית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעוז והשחקן יואב דונט בוונציה. זכו ב"אריה הזהב"
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים