שתף קטע נבחר

מתנחלים עונים: להחרים הצגות וספרים

אחרי המכתב שפורסם לראשונה ב-ynet, ובו דרישה נחרצת להימנע מהופעות בהיכל התרבות החדש באריאל, פרסם ועד מתיישבי השומרון רשימה מלאה של האמנים המחרימים - לצד פירוט יצירותיהם. "פועלים באותם אמצעים מול חבורה שמשתמשת בכל צעד אנטי ציוני ואנטי יהודי"

מתנחלים משיבים אש: בעקבות מכתב המחאה הנוסף ובו קריאה לסרב להופיע בהיכל התרבות החדש באריאל, שפורסם לראשונה ב-ynet, קרא אמש (שבת) ועד מתיישבי השומרון להחרים את הופעותיהם ויצירותיהם של החתומים על הדרישה לחרם. "להצגות שלכם אני לא הולך!" הם מכריזים.

 

באתר ועד מתיישבי השומרון פורסמה רשימה מלאה של האמנים שחתמו על המכתב הראשון שעורר סערה, בו הכריזו שלא יופיעו באריאל, ולצדה פירוט של כל פועלם ויצירותיהם - הופעות, ספרים ועוד. הציבור נקרא, לפי הודעת הוועד, "להחרים את כל היצירות המופיעות ברשימה".


מתוך אתר ועד מתיישבי השומרון

 

בוועד הבטיחו להוסיף אמנים נוספים לרשימה, כנראה גם אלו שחתמו על המכתב השני - בהם הסופר דויד גרוסמן, כלת פרס ישראל, השחקנית חנה מרון, חתן פרס ישראל, הכוריאוגרף אוהד נהרין,

האמן יאיר גרבוז, היוצר הדוקומנטרי ואיש הטלוויזיה דורון צברי ואחרים.

 

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, הסביר ש"הניסיון המתמשך לפעול בצורה של החרמה של מקומות בלב המולדת היהודית הוא מעשה שלא ייעשה, ולכן החלטנו לפעול בצורה נגדית ובאותם אמצעים מול חבורה שמשתמשת בכל צעד אנטי ציוני ואנטי יהודי. הקריאה שלנו מופנית לכלל הציבור הרחב האוהד את ארץ ישראל".

 

עוד אמר קצובר: "קראנו להפריד פוליטיקה מאומנות. לכל תושב, בין אם הוא גר ביהודה, שומרון או שאר חלקי הארץ, יש את הזכות להנות מאומנות חופשית ונטולת פניות פוליטיות, בייחוד כשהיא משולמת וממונת מכספי המסים של כולנו, גם של תושבי יהודה ושומרון. עושה רושם שקריאה זו נענתה בשלילה ועל כן החלטנו לצאת בצעד נגדי זה".

 

בין יתר השחקנים והמחזאים שחתמו על המכתב ושמותיהם מופיעים באתר: איתי טיראן,

דרור קרן, ירדן בר-כוכבא, עודד קוטלר, אופירה הניג, סביון ליברכט, ענת גוב, אהרון אלמוג, רינה ירושלמי ועוד.

 

יו"ר ועדת החינוך והתרבות הנכנס, ח"כ אלכס מילר מישראל ביתנו - תושב אריאל - כינה מוקדם יותר את המכתב "ניסיון נלוז להחיות את היוזמה להטיל חרם תרבותי שפל על אזרחים תמימים". הוא הזכיר כי בישיבת הוועדה בנושא הובהר כי בעקבות המכתב הראשון ישונו הקריטריונים וייפגע תקצובם של מוסדות שיאפשרו את החרמת אריאל.

 

ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי טען: "מי שיהיה שותף לחרם על אריאל צריך לקחת בחשבון שנקצץ לו את הכנפיים התקציביות. לא ניתן לאמנים הטפילים, החולבים את הקופה הציבורית של המדינה להנות מכל העולמות. מי שיחרים, שיבקש כסף מסאלם פיאד ולא מהכנסת".


פורסם לראשונה 06/11/2010 21:45

 

בהכנת הידיעה השתתפה מרב יודילוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היכל התרבות באריאל
איתי טיראן. מוחרם
צילום: מתוך אתר ועד מתישבי השומרון
מומלצים