שתף קטע נבחר

רצח הילדות ברעננה: הדוד היה בדירה - ונעצר

עמוס אלוני, אביהן של רוני בת ה-4 ונטלי בת ה-6, חשד שמשהו בביתו ברעננה אינו כשורה - אך איש לא ענה. לאחר כמה נסיונות האם מיכל ענתה ואמרה לו: "חנקתי את הילדות". המשטרה עצרה את אחיה של האם, שהיה בדירה בעת הרצח. המשפחה מוכרת לרשויות הרווחה

אביהן של רוני ונטלי אלוני, שאמן חנקה אותן היום (ד') למוות, חשד שמשהו אינו כשורה בביתם ברעננה. הוא התקשר, אך איש לא ענה. לאחר כמה נסיונות ענתה לו אשתו מיכל, כבת 40, שאמרה לו: "חנקתי את הילדות". 

 

במסגרת חקירת הרצח, עצרה המשטרה את אחיה של האם מיכל, צעיר כבן 20, שהיה בדירה בזמן שאחותו חנקה את בנותיה. החוקרים מנסים לבדוק את מעורבותו ברצח. המשפחה מוכרת לרשויות הרווחה.

 

הבעל עמוס, העובד כמאבטח בגן ילדים, מיהר להגיע לבית ברחוב המעלות לאחר ששוחח עם אשתו. כשנכנס לחדרן של הילדות, רוני בת 4 ונטלי בת 6, הוא גילה את המחזה המזעזע. שתי הילדות שלו שכבו בחדר ללא רוח חיים. הוא הזעיק את כוחות ההצלה, שקבעו את מותן. במקביל, השוטרים עצרו את האם לחקירה. בחקירה היא אמרה: "לקחתי להן את החיים".

 

האב, לו יש ארבע בנות מנישואים קודמים ושתיים מהאשה החשודה, עוכב גם הוא לחקירה יחד עם קרובי משפחה נוספים - שנלקחו לתשאול. אשתו הראשונה הגיעה למקום, והתמוטטה. הגרושה, שחשבה שגם בתה בת ה-16 נמצאת בבית המשפחה, זעקה: "היא רצחה את הבת שלי". אותה בת נהגה לעזור לאם באופן קבוע בטיפול בשתי הילדות הקטנות.


האב, עמוס אלוני. "הרווחה סתם משרד" (צילום: בן קלמר)

 

האב האשים את שירותי הרווחה בעיריית רעננה בטיפול לקוי. הוא כינה אותם "זבלים" וסיפר כי רק הבוקר התקשר אליהם, על מנת שיטפלו בילדים ובמשפחתו. בעדותו במשטרה אמר כי יצא לעבודתו כמאבטח והבנות היו עדיין בחיים. "היא רוצחת, הרווחה סתם משרד", אמר בזעם.

 

מהחקירה התברר כי הן לא הגיעו הבוקר לגן הילדים ולבית הספר, אך במשטרה עדיין לא יודעים לקבוע בוודאות את שעת המוות. ההערכה היא כי הן נרצחו לפני הצהריים. במכון הפתולוגי תיקבע בוודאות שעת המוות. 


רוני ונטלי לא הגיעו לגן - ונרצחו בביתן (צילום: עידו ארז)

  

מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית רעננה, אורנה לשם, סירבה להתייחס לטענות השונות. לשם הסכימה לומר רק כי "המקרה מזעזע, מקרה קשה. המשפחה אכן מוכרת לרווחה, טופלה במסירות מרבית וקיבלה כל סיוע. גורמי המשרד והעירייה מלווים ותומכים כעת במשפחה". בהנחיית שר הרווחה, יצחק הרצוג, ומנכ"ל המשרד, הגיעה בעקבות הרצח ההנהלה הבכירה של מחוז מרכז לרעננה.

 

עוד הגיעה לזירה ההומה הגננת של שתי הילדות. "אני מכירה את המשפחה באופן עמוק ואישי, כואב לי ששתי הבנות האלה נקטפו בדמי ימיהן", היא אמרה.

 "המערכת לא עשתה מספיק. זו סיטואציה קשה מאוד, כואבת. זה לא רצח ראשון ולא שני. הציבור חייב לעמוד על רגליו האחוריות ולדאוג, הרשויות צריכות להתעורר ולבדוק את עצמן".

 

מפקד משטרת כפר-סבא, סגן ניצב שי אזולאי, אמר: "לצערי זה מסוג האירועים המזעזעים. האב הגיע מהעבודה. הוא מצא את שתי בנותיו ללא רוח חיים והזעיק את מד"א והמשטרה". לדבריו, האם נמצאת בתחנת המשטרה - שם היא נחקרת.

 

ynet העביר שידור חי מזירת הרצח. צילום: עוז מרון, הפקה: רוני גל

 

בהכנת הידיעה השתתפו בועז פיילר ויעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוציאים את גופות הבנות
צילום: עידו ארז
זירת הרצח ברעננה
צילום: רענן בן צור
מומלצים