שתף קטע נבחר

זעזעו את המדינה: היסטוריה של אמהות רוצחות

מרינה דוידוביץ' עשתה זאת ב-1992, כשהטביעה את שתי בנותיה הקטנות באמבטיה. בשנים האחרונות אלו היו אולגה בוריסוב ורגינה קרוצ'קוב שביצעו את המעשה שקשה לתפוס. אף אחת מהן לא נידונה ליותר מ-12 שנות מאסר

הרצח המזעזע של האם מרעננה, שחנקה היום (ד') על-פי החשד למוות את שתי בנותיה - בנות 4 ו-5 - מצטרף לשורה ארוכה של מקרים מהשנים האחרונות שבהם אמהות רצחו את ילדיהן. אף אחת מהאמהות לא נידונה ליותר מ-12 שנות מאסר.

 

בחודש ספטמבר השנה השליכה אם מתל-אביב את שני ילדיה הקטנים מחלון ביתם שבקומה הרביעית ברחוב מעפילי אגוז שבדרום תל-אביב. למרבה המזל, הילדים נפצעו באורח בינוני וקשה. הם הועברו לבית החולים איכילוב, שם השתפר מצבם והם שוחררו כעבור כמה שבועות. האם הואשמה כי ניסתה לרצוח את ילדיה.

 

באוגוסט 2008 זיעזעו את המדינה שלושה מקרי רצח. רוני רון מנתניה הואשם שרצח את נכדתו רוז והשליך את גופתה לירקון - גם אמהּ של הילדה, מארי פיזם, הואשמה ברצח. משפטם של השניים מתנהל עדיין בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה.

 

אולגה בוריסוב מראשון-לציון הואשמה שהטביעה את בנה אלון בחוף הים בבת-ים. בית המשפט גזר עליה שמונה שנות מאסר. השופטים כתבו בגזר הדין: "הילד היה זכאי לגדול, דמו זועק מן הים". באותו חודש הטביעה רגינה קרוצ'קוב את בנה מיכאל בגיגית. היא נידונה ל-12 שנות מאסר והשופטים קבעו כי היא הושפעה מרצח רוז.

 

במאי 2001 נידונה אם מקריית-מוצקין ל-12 שנות מאסר, לאחר שהשליכה את תינוקה - רק בן ארבעה חודשים וחצי - מחלון ביתם.

 בעדותה בבית המשפט אמרה האם, כי הרגישה חסרת אונים וביקשה לנקום בבעלה ובמשפחתה באמצעות הריגת ילדה.

 

במרס 1992 הטביעה מרינה דווידוביץ' מכרמיאל את שתי בנותיה הקטנות נעמה ‭(7)‬ וליטל ‭(3)‬. בית המשפט קבע שהיא לא הייתה שפויה – ושלח אותה לאשפוז פסיכיאטרי. בשנת 2005 קבעה ועדה פסיכיאטרית שאין סיבה להמשיך באשפוז - והיא שוחררה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוריסוב. הטביעה את בנה בים
צילום: ירון ברנר
קרוצ'קוב. הטביעה את בנה בגיגית
צילום: ירון ברנר
פיזם. נאשמת ברצח עם רוני רון
צילום: עופר עמרם
מומלצים