שתף קטע נבחר

חברה של האם: הייתה בדיכאון, אך דאגה לבנות

חברתה של מיכל אלוני, שחנקה למוות את בנותיה רוני ונטלי, סיפרה כי האם סבלה מבעיות נפשיות וקשיים כלכליים. הגננת של הילדות צעקה: "הציבור חייב לעמוד על רגליו האחוריות, הרשויות חייבות לבדוק את עצמן". ראש העיר: תוצאה קשה

את ההמולה השקטה יחסית סביב זירת הרצח של שתי הילדות בידי אמן ברעננה, הפרה לפתע בצהריים (יום ד') הגננת של רוני (4.5) ונטלי (6) אלוני שחייהן נקטעו. "כואב לי, הרשויות חייבות לבדוק את עצמן", היא זעקה.

 

"אני מכירה את המשפחה באופן עמוק ואישי, כואב לי ששתי הבנות האלה נקטפו בדמי ימיהן. המערכת לא עשתה מספיק. זו סיטואציה קשה מאוד, כואבת", היא טענה. "זה לא רצח ראשון ולא שני. הציבור חייב לעמוד על רגליו האחוריות ולדאוג, הרשויות צריכות להתעורר ולבדוק את עצמן".

 

לזירה הגיע ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, ששמע את הטענות על התפקוד הלקוי של שירותי הרווחה. הוא סירב להגיב לטענות ואמר רק ש"התוצאה קשה".

 

"הבנות היה מטופחות" 

צופיה, חברה של האם מיכל, טענה שמדובר ב"אמא דואגת, שאוהבת. כל הזמן הייתה מחכה לבנות למטה שיחזרו מהגן. היו להם בעיות כלכליות ולאמא היה גם דיכאון. כל הזמן היא סיפרה שאין להם כסף. היא עלתה בגיל צעיר מאוד מדרום אפריקה. בשנים האחרונות הייתה בדיכאון אבל אהבה מאוד את הילדות, היה אכפת לה מהן".


שכנים וחברים התאספו מחוץ לזירת הרצח (צילום: עידו ארז)

 

צופיה העריכה כי הרצח הנורא הוא תוצאה של מצוקה כספית ובעיה נפשית. "הבנות עצמן ילדות מדהימות,

מקסימות, יפות, כל הזמן מטופחות, לבושות יפה, מה שמעיד שעם כל המצב שלה, היא תמיד דאגה להן".

 

הספר אושר, שמיכל הייתה מסתפרת אצלו, סיפר גם הוא כי סבלה מדיכאון בשנים האחרונות. "היום בצהריים ראיתי את גרושתו של עמוס רצה לכיוון הבית כי היא לחוצה ואמרתי לעצמי בלב, מיכל רצחה את הילדות שלה. הייתה לי הרגשה שזה מה שקרה". 

 

האם מיכל הודתה בפני השוטרים שהגיעו לזירה: "לקחתי להן את החיים". היא נעצרה במקום. בעלה עמוס, לו ארבעה ילדים מנישואים קודמים, נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבניין ברעננה בו אירע הרצח
צילום: רענן בן צור
מומלצים