שתף קטע נבחר

המתנחלים: נתניהו מתקפל - אין ערך למילה שלו

ראשי המתנחלים יתכנסו לדון בהצעה להקפיא את הבנייה למשך 90 ימים נוספים, ויש מי שקורא להפלת הממשלה. ראש המועצה האזורית שומרון: "ראש הממשלה הוא נמר בטלוויזיה וחתול מבוהל בשטח. הוא רוצה להיות שרון, נקיא אותו מהמחנה"

בעקבות הכוונה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות ל-90 ימים נוספים, תקפו הבוקר (יום א') ראשי המתנחלים את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהבטיח אחרי ההקפאה הראשונה שהיא "חד פעמית". מועצת יש"ע תתכנס בצהריים כדי לדון בנושא ובוועד מתיישבי השומרון אף אמרו ששוקלים לפתוח בשביתת רעב.

 

מנכ"ל מועצת יש"ע, נפתלי בנט, אמר ל-ynet כי ישראל לא קיבלה דבר מהפלסטינים. "מדובר בהתקפלות וקריסה של מי שתבע את דרישת ההדדיות. לפני שלושה שבועות קבע נתניהו לפני כל העולם שלא יאריך ביום אחד את ההקפאה, אלא בתמורה להכרה

 מוקדמת במדינת ישראל כמדינה יהודית, ועכשיו - כלום. כל העולם בוחן את נתניהו, מאחמדינג'אד דרך אבו מאזן ועד אובמה. אם הוא מתקפל עכשיו מהקו האדום שקבע, כבר לא יהיה ערך לשום מילה שהוא ייתן בעתיד".

 

ויש מי שקורא ביהודה ושומרון להפיל את ראש הממשלה. ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר: "הכרזה על הקפאה תהיה תחילת הספירה לאחור לסיום כהונת ממשלת נתניהו. חשבנו שיש גבול לחוסר אמינות ולכחש - אפילו מפוליטיקאי כמו ביבי. מסתבר סופית שנתניהו הוא נמר בטלוויזיה וחתול מבוהל בשטח. מאז הוקמה ממשלת נתניהו מצב ההתיישבות הורע בצורה דרמטית הרבה יותר אפילו מימי ממשלת אולמרט, וכתוצאה ישירה מכך גם מצבה של מדינת ישראל".

 

את ראש הממשלה תיאר מסיקה, כ"מבוהל, סחיט, לחיץ וחסר אמינות". הוא הוסיף: "הכניעה המבזה הזו פוגעת אנושות במפעל הציוני ומסכנת את קיום המדינה. נרדוף פוליטית כל שר שיתמוך או שלא יתנגד לה. נתניהו כנראה רוצה להיות שרון, והמחנה הלאומי יקיא אותו מתוכו ויפיל את ממשלתו".

 

"נתניהו הכריז מלחמה על א"י"

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, היה בוטה יותר. "נתניהו פוגע אנושות בכבוד הלאומי של מדינת ישראל ומכריז מלחמה על ארץ ישראל", הוא אמר. "אנחנו נאלץ לצאת מחיי השיגרה, על מנת להתמודד ולהיערך למאבק בהתאם לגודל הסכנה". גם ועד מתיישבי השומרון מתכנס היום כדי לדון בצעדי המחאה. בין הצעות שעל הפרק: השבתת הרשויות ביהודה ושומרון, כולל מערכת החינוך, וגם הפגנה בירושלים.

 

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, סגן אלוף במיל' איציק שדמי, אמר כי לא יעלה על הדעת לעצור בנייה של יהודים, רק משום שהם יהודים: "ההקפאה הראשונה נולדה בחטא והסתיימה בשעה טובה. כל מחשבה להקפאה נוספת היא הוספת חטא על פשע.

 עד היום הוכח שכל כניעה לערבים הביאה אחריה רק טרור. נתניהו ממשיך להתקפל כמו נתניהו". בוועד מתיישבי בנימין עוד לא גיבשו דרכי מחאה, אך מסתמן כי הם ייצאו להפגין ולא יאפשרו לפקחים להיכנס ליישובים.

 

יו"ר ארץ ישראל שלנו, ברוך מרזל, אמר: "אני קורא לנאמני ארץ ישראל להפיל את נתניהו ששוב קרס, נכנע לקצת לחץ ומפר את כל התחייבותיו. גם אם נתניהו יחליט על הקפאה, צריך לצפצף עליו ולהמשיך לבנות".

 

מי שעוד מזהיר מפעולות תגובה הוא מאיר ברטלר, מראשי מה שמכונה "נוער הגבעות". לדבריו, הוא ציפה שנתניהו יקפיא שוב את הבנייה. "כמובן שמבחינתנו כל הודעות הממשלה על הקפאות, פינויים והתנכלויות אחרות, שמשמעותם החרבת יישובים בארץ ישראל - יענו בהרחבה, בנייה ופיתוח מואצים. כמו שבהקפאה האחרונה לא נחנו ולא ישבנו בשקט לרגע, גם עכשיו ובחודשים הקרובים ובכלל, אנו נמשיך להילחם ללא פשרות על זכותנו לישב את הארץ בכל מקום ובכל זמן, ולהעביר מסר ברור לעם ולעולם בדרישה לאפשר ליהודים להקים יישובים חדשים בנחלת אבותינו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מותקף מימין
צילום: רויטרס
בנט. "כל העולם בוחן את נתניהו"
באדיבות דובר יש"ע
מסיקה. "המצב יות גרוע מימי אולמרט"
צילום: דודי ועקנין
קצובר. "נצא מחיי השיגרה"
מומלצים