שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לניאדו: רופא השפיל וזרק קלסר על אישה בהריון

  סטפני הגיעה לבית החולים לניאדו כשהיא בחודש ה-9 להריונה, עם חשד לרעלת הריון. לטענתה, הרופא האשים אותה שהיא ממציאה תסמינים, החל לחקות את קולה, ואף זרק עליה קלסר. סטפני: "לא האמנתי שזה קורה, חשבתי שהוא עובד עליי". לניאדו: "הרופא זומן לשימוע לפני נקיטת צעדים, עד כדי הדחה"

  זה בדרך כלל הפוך, אבל הפעם מדובר באלימות רופא נגד חולה: בבית החולים לניאדו בנתניה יזמנו לשימוע לקראת השעיה גינקולוג שמטופלת התלוננה כי לעג לה, טען כי תלונותיה על תסמינים לרעלת הריון הם "המצאה", ואף השליך לעברה בזעם קלסר.

   

  "חשבתי שהוא עובד עלי, שזו מצלמה נסתרת"

  המטופלת שהתלוננה, סטפני (30), נמצאת בחודש התשיעי להריונה הראשון. היא הגיעה ביום שלישי שעבר למיון נשים בלניאדו, לאחר שלחץ הדם שלה עלה. סטפני

  התאשפזה לפני כשבועיים עם חשד לרעלת הריון ושוחררה עם הנחיה לדווח אם לחץ הדם שלה עולה מעל לערכים שהוגדרו. שלשום נמדדו ערכים כאלו וסטפני חזרה לבית החולים.

    

  היא נכנסה להתייעצות עם הרופא ונדהמה. "הוא פתח את הקלסר שלי ושם חותמת שאני הולכת הביתה. לא בדק אותי ולא שאל לשלומי", היא מספרת, "אמרתי לו שיש לי גם כאבי ראש חזקים מהצהריים, טשטוש ראיה ובצקות ברגליים. פתאום, בשניה, הוא צעק:  'המצאות, המצאות, המצאות!'. לא האמנתי שרופא מדבר אליי ככה".

   

  לדברי סטפני, היא אמרה לרופא שהיא מודעת לכך שתסמיניה יכולים להעיד על רעלת הריון, אך לדבריה, הרופא החל לחקות את דיבורה: "הוא חזר אחריי, 'יש לי חשש לרעלת הריון' בטון שחיקה אותי. ירדו לי דמעות מהעיניים. שאלתי 'דוקטור, אתה מחקה אותי?' והוא חזר אחריי. חשבתי שהוא עובד עליי, שיש מצלמות נסתרות. אמרתי לו: 'אני לא מאמינה שככה אתה מתייחס אלי, לא עשיתי לך שום דבר רע', והוא המשיך לחקות אותי. בסוף אמרתי לו שאני לא מתכוונת ללדת בלניאדו כי אני לא רוצה שרופא כמוהו יילד אותי. אז הוא אמר, 'מי בכלל רוצה ליילד אותך?', לקח את הקלסר שלי מהמדף שמעליו וזרק עליי. התחלתי לבכות והאחות שהיתה שם חיבקה אותי. היו שם אחיות מקסימות ורופאים שלא עזבו אותי לרגע וטיפלו בי".  

   

  בניגוד להחלטתו של אותו רופא, הרי שרופא אחר בלניאדו, שאצלו נבדקה סטפני לאחר האירוע הקשה, הורה לאשפז אותה בגלל חשד לרעלת הריון.

   

  "לא ציפיתי בחיים שזה יבוא מרופא"

  סטפני סיפרה כי בקבלה למיון נתקלה בעוד שתי נשים שהתלוננו על יחס מזלזל

  מצדו של הרופא. אחת מהן התלוננה גם היא בהנהלת בית החולים. סטפני, שיצאה בדמעות מחדר הרופא, מתקשה עדיין לעכל את מה שעברה: "אני בת 30, עבדתי שנים בשירות לקוחות ונתקלתי בסיטואציות שאנשים צועקים עליי, אבל לא ציפיתי בחיים שזה יבוא מרופא. אני מקווה שבנאדם כזה לא יטפל יותר בחולים".  

   

  מלניאדו מוסרים כי התייחסו לתלונה בחומרה וטיפלו בה במהירות. בישיבת הנהלה שהתקיימה השבוע, הנושא נדון והוחלט להזמין את הרופא לשימוע לפני נקיטת צעדים "עד כדי הדחה", כך נמסר.  


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טראומה בהריון ראשון. אילוסטרציה
  צילום: Index Open
  הרופא הוזמן לשימוע לפני נקיטת צעדים. לניאדו
  צילום: נמרוד גליקמן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים