שתף קטע נבחר

מכתב של אמא

"האנשים הנפלאים שהתנדבו ביום הזה, איפשרו ליונתן לעשות דברים שאנחנו ההורים לא מעיזים לתת לו. את ההזדמנות להיות ילד רגיל, כשהוא יכול, ואת האפשרות להיות ילד נכה, כשהוא צריך"

"שלום, שמי שרית מזרחי, אני אמא של יונתן - ילד בן 10, תלמיד כתה ד' בבית ספר לחינוך מיוחד הסובל מ- CP קל (שיתוק מוחי) שפגע מוטורית במחצית מגופו. יונתן לקח לאחרונה חלק בפעילות מבורכת "שברולט דרך הלב", פרי יסודה של עמותת "אהב"ה" המטפלת בו במהלך השנה, עמותת "חברים לרפואה" וחברת UMI. הילדים נפגשו עם ספורטאי עבר כגון בוני גינזבורג ומוטי דניאל, ועשו עשרות משימות 'אתגריות' שהכינו עבורם המתנדבים.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

צריכים להבין, כי יונתן, כמו יתר 80 הילדים שנטלו חלק בפעילות, זקוק לליווי צמוד ולטיפול אישי ומסור ברוב שעות היממה, מה שדורש מאיתנו ומהסביבה הקרובה לו משאבים עצומים, רגשיים וכספיים. את רוב יומו הוא מעביר במסגרות טיפוליות - בריאותיות וחינוכיות, זאת בנוסף לטיפול היומיומי לו הוא זוכה בבית. לקשיים ולמוגבלויות הפיזיות עמם הוא נאלץ להתמודד בחיי היומיום, נלווים קשיים חברתיים שהם נגזרת של מצבו הבריאותי.

 

כל זה נעלם במספר ימים קסומים בשנה. יונתן וחבריו זכו אתמול ביום פעילות שגורם להם להרגיש שווים, מאושרים, מוקפים באהבה וחברים. יום שבו, הם, הילדים, נמצאים במרכז תשומת הלב, תשומת לב חיובית ומפנקת. למרות הנכות, למרות המגבלה, ללא מסכנות ורחמים, הם מחייכים ומתמלאים בתקווה שעוברת גם אלינו ההורים.


אחד מול כולם - בוני גינזבורג מגן על השער (צילום: רונן טופלברג)

 

ההתמודדות בטיפול בילד הסובל משיתוק מוחין אינה פשוטה, אך אירועים ופעילויות מהסוג הזה ממלאים את הילד ואותנו בכוחות מחודשים. יונתן אתמול התהלך, למרות מגבלותיו, זקוף, מלא בביטחון עצמי ונראה גבוה בכמה סנטימטרים - פשוט מאושר. למרות שמדובר בילד מופנם, ההתלהבות, השמחה בעיניים והגאווה בה תיאר לי איך הוא שיחק כדורסל מול מוטי דניאל או הבקיע לבוני גינסבורג שער פשוט שווה את הכול, וזה ממש לא מובן מאליו.

 

ראיתי את יונתן שמח, מתקשר עם הסביבה באופן יוצא דופן, אפילו מוותר על ארוחת הצהריים רק כדי להרוויח עוד כמה דקות כדי לקפוץ על הבלון המתנפח, לקלוע לסל ולשחק על הדשא. אני רואה איך הוא מביט בהערצה על המלווים שלו שרואים בו ילד רגיל - לא מרחמים עליו, לא נותנים לו תחושה של מסכנות ונזקקות - וזה שווה לו, ולנו משפחתו הכל. למספר שעות קסומות הוא לא יוצא דופן, אלא שווה בין שווים. אני רואה ילד חיוני, שמח שנמצא בין חברים ופשוט נהנה.

 

האנשים הנפלאים מ'אהב"ה' או עמותות אחרות שהשתתפו ביום כזה כמו 'חברים לרפואה' מאפשרים לו לעשות דברים שאנחנו ההורים לא מעזים לתת לו לעשות – נותנים לו את ההזדמנות להיות ילד רגיל כשהוא יכול ומאפשרים לו להיות נכה כשהוא צריך. הוא זוכה לחניכה פרטנית שמחזקת לו את הביטחון העצמי וגורמת לנו להבין שאין גבול להתקדמות שגם אנחנו וגם הילד יכולים לעבור, הן בהיבט הרגשי והן בהיבט הפיזי.

 

מעבר לכך, אני רוצה להודות לכל המתנדבים מחברת UMI שמוציאים מספר שנים ברציפות את המפעל המיוחד הזה שמסב אושר לכל כך הרבה ילדים ומשפחות, ומוכיחים שערכים כמו נתינה, תרומה לקהילה וסיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים הם עדיין מנת חלקם של אנשים רבים וטובים במדינת ישראל".

 

יום מעשים טובים - הזמנה לנתינה

"יום מעשים טובים" שיוזמת עמותת "רוח טובה", מתקיים השנה בפעם החמישית ברציפות. ב-5 לאפריל אלפי אנשים במדינת ישראל יעזבו לכמה שעות את שגרת יומם ויתנדבו לעשות מעשה טוב למען הקהילה.

 

גם אתם מוזמנים להצטרף. אפשר להירשם כיחידים, ואפשר להירשם כקבוצה. למשך יום אחד של חסד, אפשר יהיה להרגיש את הרוח הטובה מנשבת במלוא עוצמתה, אל תישארו סגורים בבית.

 

  • להרשמת מתנדבים יחידים - לחצו כאן
  • להרשמת קבוצת מתנדבים - לחצו כאן
  • אם אתם מעוניינים להירשם להתנדבות במשך כל השנה, בכל מסגרת שתבחרו, אתם מוזמנים לפנות לעמותת "רוח טובה"

    טלפון: 1700-505-202


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיבוק של מתנדב
צילום: אלי עיני
יום שכולו שמחה
צילום: אלי עיני
רגעים של אושר
צילום: אלי עיני
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים