שתף קטע נבחר

פנייה למשפ' אבי כהן: "תרמו איבריו להשתלה"

משפחות שתרמו איברי יקיריהן להשתלה פונות אל משפחת כהן בבקשה לתרום את איבריו של אבי כהן. שוקי זיו, יו"ר איגוד שופטי הכדוריד וידידו של אבי כהן, שתרם את איברי בנו: "אל תהססו, זה מה שאבי היה רוצה. זה מקל, זו מצווה וזו גאווה". על-פי משפחת כהן: אבי החזיק כרטיס תורם איברים של אדי

משפחות שתרמו את איברי יקיריהן קוראות הערב (ג') למשפחתו של אבי כהן לתרום את איבריו. בנו של אבי כהן סיפר הערב במסיבת עיתונאים כי כהן נפטר מוות מוחי. על-פי משפחתו, החזיק אבי כהן בכרטיס תורם איברים, מדווחים מהמרכז הלאומי להשתלות.

 

בנו של אבי כהן כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת בבית החולים כשהוא מלווה באחותו ואחיו והודיע כי ועדה חיצונית של משרד הבריאות שבדקה את אבי כהן אישרה כי הוא מת מוות מוחי. "משתמע מכך שאבא נפטר, זה המצב כרגע" אמר בנו תמיר.

 

ל-ynet נודע כי המרכז הלאומי להשתלות כבר פנה למשפחת כהן בבקשה לתרום את איבריו לאור קביעת ועדת משרד הבריאות. לדברי משפחת כהן אבי היה חתום על כרטיס אדי.


בני משפחתו של אבי כהן מודיעים על קביעת מותו המוחי (צילום: אלי אלגרט)

 

הערב קוראות מספר משפחות שתרמו את איברי יקיריהן, למשפחת כהן, לתרום את איבריו של אבי, עוד לפני שינותק ממכשיר ההנשמה. אחד מהם הוא שוקי

זיו, יו"ר איגוד שופטי הכדוריד ולשעבר מאמן ליגת העל בכדוריד, שהיה ידידו של אבי כהן. זיו תרם את איברי בנו עידו בן ה-26 שנפטר בתאונת אופנוע.

 

"יש לנו כמה דברים משותפים, למשפחת כהן ולי", אומר שוקי זיו ל-ynet, "אני מוצא דמיון בין אבי לעידו. גם אצל עידו בני היתה בעיה בגזע המוח, וכשהבנו רעייתי ירדנה, בנותיי ואנוכי שהמצב הוא סופני, שאלנו את עצמנו מה עידו היה רוצה. התשובה היתה חד משמעית, עידו היה רוצה שנתרום את איבריו. וזו השאלה שמשפחת כהן צריכה לשאול – מה אבי היה רוצה. מהיכרותי עם אבי, ברור לי שזה גם מה שהוא היה רוצה".

 

"תרומת האיברים הקלה עלינו אז וגם היום"' מוסיף זיו, "דווקא ברגעים הכי קשים, ידענו שאנחנו עושים מצווה. הצלת חיים היא הדבר החשוב ביותר, זה מתבקש. עד היום אנחנו בקשר טוב עם חלק מהנתרמים, והתחושה הזו שהצלנו חיים במותו הטראגי של בנינו האהוב, בצל האסון, מחזקת".

 

מבית החולים איכילוב נמסר הערב: "במצב של מוות מוחי קיימות למשפחה שלוש אפשרויות: האחת היא תרומת איברים להצלת חיים, השנייה היא ניתוק ממכשירי ההנשמה והשלישית היא הפסקת טיפול רפואי פרט לטיפול התומך (כולל הטיפול הנשימתי), עד להפסקת פעילות הלב".

 

המשפחה, שקיבלה את הבשורה כי עליה להחליט בעניין, דוחה את העיסוק בנושא. ולכן, למרות שהוצאה לכהן תעודת פטירה, עדיין אי אפשר לקבוע רשמית את מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
אבי כהן. החזיק כרטיס תורם איברים
צילום: תומריקו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים