שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התחזית ל-2025: אוכלוסיית הודו תעקוף את סין
  לפי המשרד למפקד אוכלוסין האמריקני, מדיניות "ילד אחד במשפחה" במדינה הקומוניסטית תיתן בקרוב את אותותיה. המשמעות: סין תאבד כוח עבודה צעיר, כלכלתה תיפגע והיא תיאלץ להתמודד עם מספר עצום של פנסיונרים

  הודו נמצאת בדרך הבטוחה לעקוף את סין ולזכות בשנת 2025 בתואר המדינה המאוכלסת ביותר בעולם. כך לפי תחזית שפרסם המשרד למפקד אוכלוסין האמריקני. 

   

  התחזית האמריקנית עולה בקנה אחד עם מחקרים קודמים שחזו שאוכלוסיית הודו תגיע ל-1.4 מיליארד בני אדם בשנת 2025 ובכך תעקוף את סין, שאוכלוסייתה גדלה בקצב איטי יותר.

   

  מאז 1980 אסרה סין על נשים ללדת יותר מילד אחד כדי שתוכל לשלוט בגידול האוכלוסין אצלה - מדיניות שלא מצאה חן בעיני סינים רבים ועוררה מחלוקת רבה במדינה הקומוניסטית. את ההשלכות של מדיניות "ילד אחד במשפחה" אפשר לגלות כיום בעובדה שאישה סינית יולדת בממוצע 1.5 ילדים במהלך חייה. לעומתה, אישה הודית יולדת 2.7 ילדים בממוצע.

   

  ל"עקיפה ההודית" תהיה השפעה גדולה על הכלכלות של שתי המעצמות האסיאתיות, שכבר עכשיו הן בין המתפתחות ביותר בעולם - ובקצב מהיר.
  בשנים האחרונות נהנתה סין משיעור צמיחה גדול יותר מהודו, וצעירי המדינה מילאו בהמוניהם את מרכזי התעשייה שהזניקו את הייצוא הסיני בעולם. עם זאת, בשנים הקרובות תסבול סין מהצטמקות כוח העבודה שלה ומשיעור עצום של פנסיונרים.

   

  מדינות נוספות בעולם שצפויות לחוות ירידה בשיעור האוכלוסין שלהן הן יפן, רוסיה וגרמניה, בהן שיעור הילודה היה נמוך מאוד בשנים האחרונות. יפן, לדוגמה, היא המדינה העשירית בעולם בגודל האוכלוסייה שלה, אך בשנת 2050 היא צפויה לצנוח בדירוג ולהתמקם במקום ה-20. כך לפי תחזית המשרד למפקד אוכלוסין האמריקני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים