שתף קטע נבחר

עידן מת משפעת: "לא מעכלים, הוא היה בריא"

בני משפחתו של עידן לוי בן ה-15 מקיסריה, שנפטר הבוקר בבית החולים הילל יפה, יומיים בלבד לאחר שהחלו אצלו תסמיני השפעת, לא מאמינים שזה קורה להם: "הוא היה ילד בריא, לא היו לו אף פעם בעיות נשימה או אסתמה, לא מעכלים את ההידרדרות המהירה"

"אנחנו לא מעכלים, אנחנו פשוט בהלם", אומרת דודתו של עידן לוי, בן ה-15, שנפטר היום (ג') משפעת בבית החולים הילל יפה בחדרה.

 

מאז שנודע כי עידן נפטר היום בבית החולים, לבית המשפחה בקיסריה החלו לזרום בני משפחה וחברים רבים, על מנת לעודד את המשפחה ברגעיה הקשים.

 

 

דודתו, עדי כץ אבגר, אחותה של דפנה, אימו, מספרת כי עידן היה ילד בריא לחלוטין, "לא היו לו אף פעם בעיות נשימה או אסתמה", היא מספרת ומוסיפה כי ביום ראשון השבוע הוא התלונן על כאבים בחזה, "הוריו לקחו אותו לבית החולים הילל יפה, שם הוא עבר בדיקות ושוחרר. כשחזרו הביתה הכאבים בחזה המשיכו ואז הוריו החזירו אותו לבית החולים. מאז מצבו רק הלך והדרדר. אתמול, כשמצב החמיר, הועבר עידן למחלקת טיפול נמרץ. אפילו נתנו לו טמיפלו, התרופה לשפעת חזירים, כי חשבו שיש לו שפעת חזירים. רק מאוחר יותר התברר שזו הייתה שפעת רגילה. בטיפול נמרץ מצבו המשיך להידרדר עד שנאלצו לעשות לו החייאה והיום ה-11 בבוקר הוא נפטר".


"צריכים להתמודד עם האבל" (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

בני המשפחה עדיין לא מבינים איך מצבו של עידן הדרדר במהירות כזו עד שנפטר, "אין לנו מילים. אנחנו לא מעכלים את זה, אנחנו פשוט בהלם. עידן היה ילד מקסים, שקט, הוא אהב בעלי חיים ומחשבים, הוא ניגן מדהים על גיטרה".

 

עידן לוי למד בבית ספר במעגן מיכאל, בנוסף לעיסוקיו היה מתאמן בקרטה. עידן היה ילד בריא, ללא שום מחלה מוכרת, מה שמגביר את תחושת ההלם וההפתעה בקרב בני המשפחה על ההידרדרות שהובילה למותו. בני המשפחה אומרים כי אינם יודעים אם הייתה רשלנות מבית החולים, "אנחנו לא יודעים מספיק פרטים כדי לדעת אם הייתה רשלנות. אנחנו עדיין מעכלים את מותו של עידן, צריכים להתמודד עם האבל", מספרת עדי.

 

עידן היה הבכור בבית משפחת לוי, אח להגר בת ה-12 ובן לאיציק ודפנה לוי. הלוויתו תתקיים מחר, יום רביעי בבית העלמין של קיסריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"היה בריא". עידן לוי ז"ל
צילום: ג'ורג' גינסברג
"אפילו אסתמה לא הייתה לו". דודתו של עידן, עדי כץ אבגר
צילום: ג'ורג' גינסברג
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים