שתף קטע נבחר

בעקבות מות הנער: אלפים התחסנו היום לשפעת

יממה לאחר מותו של עידן לוי בן ה-16 משפעת, הישראלים מתעוררים. עשרות אלפים חוסנו הבוקר לשפעת בכל הקופות ומחסור זמני נרשם בחלק מהמרפאות. רק ב"כללית" התחסנו היום כעשרת אלפים איש. במשרד הבריאות מרגיעים: יש מספיק חיסונים לכולם

עכשיו כולם רוצים להתחסן: אתמול נפטר הקורבן השלישי משפעת, נער בן 16, והכותרות הטראגיות עשו את שלהן. אלפי ישראלים צבאו היום (ד') על קופות החולים בבקשה להתחסן ולחסן את ילדיהם. בחלק מהמרפאות נוצר מחסור זמני והקופות החלו במרתון אספקה מחודש. מהכללית נמסר כי רק היום חוסנו כעשרת אלפים איש, עלייה דרמטית יחסית לימים האחרונים.

 

הנער בן ה-16, עידן לוי שנפטר אתמול מהשפעת, יומיים לאחר שאושפז, הבהיל את עם ישראל. אלפים פנו לקופות החולים בבקשה להתחסן. בחלק מהמרפאות כאמור, נוצר מחסור והאחיות מסרו לציבור כי אין יותר חיסונים. בחלק מהמקרים מסרו האחיות כי לא מחסנים עוד תינוקות וילדים, במחשבה שבשל הצורך במנת דחף שנייה בעוד חודש, לא ניתן יהיה לחסן גם בפברואר.

 

בקופות החולים עורכים בשעות אלה את חישוב מאזן החיסונים. מהדיווחים שהגיעו לקופות עד כה עולה כי אלפי ישראלים התחסנו הבוקר ועדיין מתחסנים בשעות אלה בחיסון המשולב לשפעת ושפעת החזירים.

 

בתוך כך קרא היום מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר רוני גמזו, לכלל האוכלוסייה להתחסן נגד השפעת לאור מצבם הקשה של 14 איש המאושפזים כעת ביחידות לטיפול נמרץ והעומס הכבד בחדרי המיון ובמרפאות הקופות ברחבי הארץ.

 

משרותי בריאות כללית נמסר כי בקופה נותרו עוד כ-100 אלף חיסונים, וכי במחוזות בהם נוצר מחסור הבוקר יתחדש המלאי בימים הקרובים. דוברת הקופה מסרה ל-ynet: "נמשיך לחסן עד הודעה חדשה גם ילדים, ההנחיות לאחיות ירועננו. אין כל הוראה שלא לחסן ילדים גם במנת הדחף השנייה בעוד חודש".

 

דובר מכבי שרותי בריאות מסר כי בקופה נותרו עוד כ-62 אלף מנות חיסון, וכי במידת הצורך ירכשו חיסונים נוספים. דובר קופת חולים לאומית מסר כי מתוך 80 אלף חיסונים שנרכשו למבוטחים, נותרו עוד 40 אלף חיסונים ומבצע החיסונים נמשך כהרגלו. דובר קופת חולים מאוחדת מסר כי במלאי נותרו עוד 60 אלף מנות חיסון וכי אין כל בעיה בחיסון הילדים שכן לכל ילד מתחסן נשמרת גם המנה השנייה.

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בקופות החולים יש כ-250,000 חיסונים. לילדים עד גיל 9 נדרשות 2 מנות. החיסון אינו שונה ממבוגר, עד גיל 3 ניתנת חצי מנת מבוגר. מבצע החיסונים אינו מוגבל בזמן והוא יסתיים כשייגמר מלאי החיסונים. לא ניתנה כל הוראה לא לחסן עוד תינוקות וילדים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באים להתחסן בהמוניהם
צילום: AP
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים