שתף קטע נבחר

הזעזועים במפלגת העבודה: פרץ בדרך לקדימה

ל-ynet נודע כי יו"ר מפלגת העבודה לשעבר מתכוון לרוץ בבחירות הבאות ברשימת קדימה לכנסת. מקורביו אישרו כי פעיליו התפקדו למפלגת קדימה, ונטשו את מפלגת העבודה: "הפעילים החליטו לעבור ולא מצאנו שום דרך לעצור אותם"

אחרי חודשים ארוכים של הכחשות, עכשיו זה כבר כמעט רשמי: ח"כ עמיר פרץ, לשעבר יו"ר מפלגת העבודה, מתכוון לרוץ בבחירות הבאות ברשימת קדימה לכנסת. כך נודע הערב (יום ה') ל-ynet. רבים מפעיליו ותומכיו של פרץ התפקדו בחודשים האחרונים לקדימה כדי להכין את בסיס הכוח עבור אחד מהפוליטיקאים המנוסים בכל הנוגע לבניית עוצמה פוליטית. מדובר בטלטלה נוספת למפלגת העבודה.

 

 

מקורבים לפרץ אישרו כי פעיליו התפקדו למפלגת קדימה, ונטשו

את מפלגת העבודה. לדברי המקורבים: "הפעילים החליטו לעבור לקדימה, ואנחנו לא מצאנו שום דרך לעצור אותם או להוקיע אותם על כך". מעבר של פרץ לקדימה מהווה מכה נוספת למפלגתו של אהוד ברק, שאנשיה נוטשים בזה אחר זה. השר יצחק הרצוג איים "לפרק את המפלגה", היו"ר ברק שקל לפטר את השר אבישי ברוורמן, וסגן השר מתן וילנאי מחפש מפלט בקק"ל.

 

בקדימה סוערות הרוחות בקרב אנשי השטח, שם טוענים כי גם חבר הכנסת איתן כבל, בעזרת אחיו בועז, אנשי מפלגת העבודה לשעבר, ערכו מפקד כדי להכין את הקרקע לנחיתתו של כבל בקדימה לקראת הבחירות הבאות, וכדי לאפשר לו להתברג לרשימת קדימה לכנסת הבאה. לא כל הבכירים בקדימה אוהבים את ההצטרפות המסיבית ויש החוששים ממפקד המוני של כבל ופרץ, שעשוי לדחוק כמה חברי כנסת מחוץ לרשימה של קדימה לכנסת הבאה.

 

כבל עצמו ואחיו הכחישו בשבועות האחרונים כי הם מתכוונים לעבור לקדימה או שערכו מפקד, אולם גורמים בכירים במפלגה אישרו כי כבל העביר באמצעות אנשיו מאות רבות של טפסים. כבל עצמו אמר בשיחות עם מקורבים כי בקדימה יש לו חברים רבים והוא אף נפגש איתם ומשוחח איתם. גם הדוברת של ח"כ פרץ מסרה כי "לדברים אין ידיים ורגליים וכל קשר למציאות".

 

מזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר, שיגר מכתב לברק בו הוא דורש ממנו לפעול ולקבוע מועד לכינוס ועידת המפלגה בהתאם לחוקת המפלגה.

במכתב הוא כתב שניסיונותיו להגיע להבנות עם השרים ברוורמן והרצוג הדורשים את כינוס הוועידה נכשלו, "ולכן עליך לשים קץ לסאגה הזו" ולפעול לכינוס הוועידה בהתאם לכללים. השניים דורשים כינוס כדי לקבוע מועד לפריימיז וכדי לדון בהישארותה של המפלגה בממשלה.

 

מוקדם יותר הערב חשף ynet כי ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, מתכוון להתפקד לקדימה ולרוץ ברשימה לכנסת הבאה. הוא פקד מאות רבות של חברים לקדימה ומקורביו אמרו, כי "הוא מוטרד מאוד מהקיפאון הקיים במערכת הפוליטית ובזירה המדינית, ומודאג מהמצב של המדינה. הוא מתכוון להיות גבוה ברשימת קדימה לכנסת, ולהשפיע על הזירה הלאומית". בשבועות האחרונים הצטרפו לקדימה כמה אישים מוכרים, בהם ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, מפקד מחוז הצפון במשטרה לשעבר אליק רון, גלעד שרון והרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעיליו נטשו העבודה. פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים