שתף קטע נבחר

לחיאני יתפקד לקדימה: 'מוטרד מהקיפאון הפוליטי'

ל-ynet נודע שתומכי ראש העיר בת ים גייסו מתפקדים וכי הוא צפוי לרוץ ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. חבריו: "הוא מתכוון להיות גבוה ברשימה, ולהשפיע על הזירה הלאומית". לחיאני חשוד בעבירות של טוהר המידות, וטרם הואשם. כבל ופרץ בדרך?

ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני, צפוי להצטרף גם הוא למפלגת קדימה ולרוץ ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. כך נודע הערב (יום ה') ל-ynet. תומכיו של לחיאני ערכו בחודשים האחרונים מפקד גדול עבורו וגייסו כמה מאות מתפקדים. לאחרונה התפקדו לקדימה בנו של ראש הממשלה לשעבר, גלעד שרון, הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, וראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי.

 

 

לחיאני, שאהוד מאוד על תושבי בת-ים, נעצר לפני כשנה במעצר מתוקשר מתחת לביתו. הוא חשוד במרמה, הפרת אמונים וגניבה. טרם הוגש נגדו כתב אישום ולאחרונה הוא עתר לבג"ץ בטענה כי נגרם לו עינוי דין. גורמים המעורים במפקד של לחיאני אמרו כי המפקד יימשך, וכי בכוונתו להביא קרוב ל-20 אלף מתפקדים לקדימה. יו"ר קדימה, ציפי לבני, ביקרה השבוע את לחיאני, שישב שבעה על אביו.

 

ראש העיר בת-ים מתכוון להצטרף לזירה הלאומית כדי להשפיע על סדר היום של המדינה. חבריו אומרים כי "הוא מוטרד מאוד מהקיפאון הקיים במערכת הפוליטית ובזירה המדינית, ומודאג מהמצב של המדינה. הוא מתכוון להיות גבוה ברשימת קדימה לכנסת, ולהשפיע על הזירה הלאומית, אחרי שעשה את מה שעשה בבת ים".


לחיאני בדיון בכנסת. יחזור לשם בתור ח"כ? (צילום: גיל יוחנן) 

 

באחרונה אמר לחיאני כי הוא מתכוון להתמודד בעתיד על ראשות הממשלה. בראיון שהעניק ל-mynet לפני שבועיים אמר לחיאני: "אני מניח שבהמשך הדרך אתמודד על ראשות ממשלת ישראל, אך אעשה זאת כאשר אסיים את פרק בת ים בחיי". לדבריו, "השאיפה שלי היא לחולל שינוי ולהשפיע. אני רוצה לשנות לטובה את החברה שאני חי ומגדל בה את ילדיי".

 

בקרב אנשי השטח של קדימה סוערות הרוחות, ופעילים טוענים כי חברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל מהעבודה עורכים גם הם מפקד. השניים מכחישים בתוקף זה כמה שבועות כי פקדו אנשים לקדימה, אולם בקרב אנשי קדימה טוענים כי אנשי השטח של השניים,

וכן אחיו של כבל, בועז, פועלים באינטנסיביות כדי להכין את הקרקע להתמודדות של השניים ברשימת קדימה לכנסת הבאה.

 

באחרונה הודיעו שורה של אישים על הצטרפותם למפלגת קדימה. האחרון שבהם הוא כאמור גלעד, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. לפניו הודיעו שלושה בכירים במערכת הביטחון כי יצטרפו לקדימה: ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף במיל' דן חלוץ, וניצב בדימוס אליק רון, שהיה מפקד המחוז הצפוני במשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי לחיאני. מכוון גבוה
צילום: עופר עמרם
פרץ. גם הוא בדרך?
צילום: ירון ברנר
מומלצים