שתף קטע נבחר

ברק הציל את ביבי

אהוד ברק פרש מהעבודה כדי לסייע לבנימין נתניהו מול ליברמן, המושך ימינה. לכן הוא בישל דייסה מעניינת, בה סיעת ברק תהיה מעין "שמאל" של הליכוד

אביגדור ליברמן הפחיד את כולם. שר החוץ עשה פה מהפכה זוטא, כשקרא לשרים בליכוד בשם גנאי. מי שנמצא בסכנה הוא דווקא הליכוד ולא העבודה. לכן, היציאה של אהוד ברק ממפלגת העבודה מסמלת יותר מרק מיאוס מחבריו לסיעה, אלא נועדה לסייע לבנימין נתניהו מול אביגדור ליברמן וחבריו בימין, שסוחפים את הממשלה יותר מדי ימינה.

 

  

מאז ראשית המדינה, כשדוד בן-גוריון בחר ב"מזרחי" ולא ב"אחדות העבודה" לשבת יחד סביב שולחן הממשלה, לא קמה בישראל ממשלה

 שאינה מרכזית. הקצוות הימניים והשמאלניים אינם שייכים לסיפור הישראלי. חבל, אבל זה ככה. ברק הבין את זה ועכשיו הארץ רועשת.

 

נתניהו אינו טיפש. הוא קורא מפות. יחד עם ברק הוא קרא הרבה מפות בסיירת. אבל אין לו יכולת הכרעה ואין לו "דם" לעשות צעדים של ממש. עם זאת, הוא יודע מאיפה מכים אותו ומקללים אותו ומפריעים לשלוותו. לכן יחד עם ברק הוא בישל דייסה מעניינת. סיעת ברק תהיה מעין "שמאל" של הליכוד. ה"שמאל" ששיחק באש כבר הרבה זמן, יצחק (בוז'י) הרצוג ואבישי ברוורמן בדרך החוצה. אפילו שלי יחמוביץ' לא תציל אותם.

 

ברק עוד יכול לקחת את אריה דרעי, שרוצה לחזור לפוליטיקה. הוא עשוי להעביר אותו למעיין מפלגה של הליכוד, בלי הקיצוניים שלו, ובלי ש"ס. אולי גם חלק מאנשי קדימה, שהם יותר ליכוד מברק וביבי, יחברו לסיעה - שיחד עם נתניהו תמשול בישראל.

 

יצא מ"הצמר גפן"

האם זה טוב? בטח שלא. האם זה יקרה? כנראה שכן, שכן אחרת מה המריץ את ברק לצאת מהצמר גפן ולעשות מעשה כל כך קיצוני? ברק עשה דברים רעים, אבל פעם הוא כמעט הביא הסדר לסכסוך עם הפלסטינים. ברק חכם ויודע משהו על בני אדם. הוא לא מתרשם מאנשים, הם בשבילו חיילי שחמט. אבל הוא מבין דברים שמעטים מבינים. הוא צריך את ביבי בשביל ביבי ובשביל האמריקנים, כי הוא יודע מה יקרה אם ביבי - בסיועו של ליברמן וחבריו - עשויים לפגוע ביחסים עם ארצות-הברית לדרג כזה שעוד עלול לקרות לנו אסון לאומי .

 

ליברמן - מצידו - כביכול "ירה לעצמו כדור", אבל הוא עשה זאת בכדי

 שאם יואשם, הוא יוכל להאשים את כל המערכת הפוליטית והתקשורתית ולזכות לכל מיני "אפסים" מכל סיעות הכנסת.  

 

מי שרואה את מה שקורה מאז שליברמן הסיר את הכפפות, מבין שנכנסנו לתקופה חדשה, טובה? רעה? מי יודע, אבל אחרת , ברק יציל את ביבי, ביבי את ברק, קדימה תיאלץ להצטמק ותקום כאן הקואליציה של בן-גוריון. מפא"י עם מה שהיה המזרחי ביחד עם ליכוד נטו. אם קדימה תוכל להצטרף לממשלה, נינצל מהרעה שעטפה אותנו לאחרונה עם הגזענות של הרבנים העושים מהיהדות דת מכוערת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברק. קרא הרבה מפות
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. מפה פוליטית חדשה?
צילום: רויטרס
מומלצים