שתף קטע נבחר

ליברמן על ארגוני שמאל: "סייעני טרור נטו"

החקירה הפרלמנטרית טרם החלה, אבל יו"ר ישראל ביתנו כבר יודע מה יהיו תוצאותיה. בישיבת הסיעה הוא הגן על ההחלטה לחקור את ארגוני השמאל, למרות מחאתם, ותקף את הח"כים מימין שהצביעו נגד: "מתקרנפים שהפכו לחבורת פיינשמקרים"

הכנסת אישרה בשבוע שעבר את הצעת ישראל ביתנו להקים ועדת חקירה שתבדוק את ארגוני השמאל, אולם נראה כי יו"ר הסיעה, אביגדור ליברמן, לא ממש צריך חקירה. בישיבת הסיעה בכנסת אמר בצהריים (ב') ליברמן, כי "מדובר בארגונים שהם סייעני טרור נטו, שכל מטרתם להחליש את צה"ל ואת נחישותו להגן על אזרחי מדינת ישראל".

 

 

הוא תקף את מבקרי ההחלטה, ואמר כי בסוף השבוע היו "הרבה הכפשות ודיסאינפורמציות בניסיון לסתום את הפה. אנשים בצורה הכי בוטה ואגרסיבית ניסו להציג באמת מצגת שווא בלי שום עובדות". לדבריו, החקירה תתמקד לא בארגוני שמאל כמו יוזמת ז'נבה או שלום עכשיו, "בעלי דעה פוליטית מאוד לא מקובלת עליי אך לגיטימית", אלא בארגונים שמטרתם להרתיע את צה"ל".

 

ומיהם אותם ארגונים שעונים על ההגדרה? "אני אתחיל מארגון אתיג'אה, איחוד העמותות הערביות בישראל", אמר ליברמן בסקירה. "הוא נוסד ב-1995 ומנכ"ל הארגון היה אמיר מחול. הדו"ח הכספי האחרון שלהם הוגש ב-2004. לארגון "פרופיל חדש" אין אישור ניהול תקין לפי רשם העמותות, והדו"ח הכספי על התרומות שקיבל בשנה האחרונה לא הוגש".

 

בהמשך, פנה ליברמן לארגון עדאלה, המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל. "אין לו אישור לניהול תקין והדו"ח הכספי האחרון שלו הוגש ב-2007. באותו דו"ח ציינו תרומות מגורמים וגופים זרים, כמו ממשלת שווייץ למשל. אבל במכתב של המנכ"ל כתוב שהם לא קיבלו שום תרומות מגורם זר".

 

"הם מעולם לא טענו שישראל צדקה"

הבא על כוונתו של ליברמן היה ארגון הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל. "מבדיקה אצל רשם העמותות עולה שלארגון תרומות במטבע חוץ ובשקלים מגורמים לא ידועים ממדינות זרות, ומקורם ממש לא ידוע ולא מצוין".

 

הוא ציין כי אחרי מבצע עופרת יצוקה, כשהוקמה ועדת גולדסטון שהאשימה את ישראל בביצוע פשעי מלחמה ברצועה, פנו לחבריה חלק מהארגונים שמנה וכתבו "על הפגזות שכוונו לעבר מסגדים, בתי ספר ובתי מגורים בטענה שיש להם שימוש לאכסנת נשק, או שירי בא לכיוונם או סמוך להם. בדו"ח גולדסטון אוזכר ארגון בצלם 56 פעמים, ועדאלה 48 פעמים. לפי בדיקה של 'אם תרצו', 92 אחוזים מהציטוטים נגד ישראל מגיעים מארגונים שנתמכים על-ידי הקרן החדשה לישראל".

 

על האחרונה, שכבר עמדה במרכז קמפיין האשמות שניהלה נגדה תנועת "אם תרצו", ציין ליברמן כי "יממה אחרי שהחל עופרת יצוקה, שלחה הקרן החדשה מכתב הקורא להפסקת המבצע. כשמסתכלים על כל העובדות הללו, שואלים מדוע הם לא מחו אפילו פעם אחת נגד מצבו של גלעד שליט. ברור שלארגונים הללו אין קשר לזכויות אדם, ושהם מעולם לא טענו שישראל צדקה".

 

מתנגדים בימין? "תופעה של קרנפים"

על ההאשמות שהשמיעו באותם ארגונים נגד ההחלטה להקים ועדת החקירה, שייחסו לו מקארתיזם, השיב ליברמן כי "יש פה תופעה של קרנפים למיניהם והתקרנפות בציבוריות הישראלית, ולאו דווקא פה מדובר על השמאל - בהחלט מדובר גם על הימין. כשראיתי אנשים במחנה הלאומי מצביעים יחד עם טיבי, חנין, זועבי - זה מחזה מוזר", אמר ויצא במתקפה על חברי הכנסת שהתנגדו להצעה - בין היתר יו"ר המשכן, ראובן רבלין.

 

"דווקא אותם מתקרנפים במחנה הלאומי, שמוכנים להקריב את כל האינטרס של המחנה הלאומי, הם אשמים בכך שהמחנה הלאומי מעולם לא שלט במדינת ישראל, גם כשניצחנו בבחירות. הימין מעולם לא הצליח באמת לשלוט ולנסות להעביר את תפישת העולם שלו, להנהיג את המדינה, בגלל אותם מתקרנפים שכל הזמן מתעסקים רק בדבר אחד - להוכיח כמה הם צודקים ופשוט חבורה שהפכה לחבורת פיינשמקרים שכל מטרתם היא להצדיק את קיומם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החוץ, אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90
מומלצים