שתף קטע נבחר

צילום: AP

הימין אישר את פירוק העבודה: "רגע של שפל"

ועדת הכנסת אישרה את בקשתו של אהוד ברק וארבעת חברי העבודה להתפלג. חברי הכנסת מכל סיעות הבית התכתשו. ח"כ שלמה מולה מקדימה: "אהוד ברק התגלה שוב כמי שהוציא לפועל את מדיניות האיחוד הלאומי"

הימין סלל את הדרך לפירוק מפלגת העבודה: ועדת הכנסת אישרה הבוקר (יום ב') את פילוג חמשת חברי הכנסת, ובראשם אהוד ברק, ממפלגת העבודה, ברוב של חברי כנסת מהימין. כמו כן אושר שמה של הסיעה החדשה "העצמאות". משמה של העבודה, הוסרה התוספת "בראשות אהוד ברק". 

 

  • העבודה מתפרקת: דיון מיוחד בעמוד הפייסבוק של ynet

 

הדיון בוועדת הכנסת בבקשת השר אהוד ברק וארבעה חברי מפלגת העבודה להתפלג, שנחשף ב-ynet, ולהקים סיעה חדשה עלה לטונים גבוהים. חברי הכנסת מכל סיעות הבית שלפו סכינים ונעצו במפלגה הנחשבת למת-חי.

 

ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ אמר: "אנחנו נמצאים ברגע של שפל בפוליטיקה הישראלית. זה מהלך ציני ואומלל. כל סיעת העבודה צריכה לצאת מהממשלה. ועכשיו מה? הסיעה החדשה הזו תקבל 5 שרים? ברק ונתניהו מראים שיעשו הכל כדי לשרוד".  

 

ח"כ שלמה מולא החמיא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על המהלך: "האמת, שאפו לראש הממשלה. הצליח לו. ואהוד ברק התגלה שוב כמי שהוציא לפועל את מדיניות האיחוד הלאומי. לא לזה אהוד ברק נבחר. אהוד ברק נבחר על קולות של שפויים שרוצים הסדר מדיני. ההודעה הזו היום היא הודעה על קץ השלום. אהוד ברק מודיע לנו היום שהוא מצטרף לליברמן".


מאחלים הצלחה, צופים כישלון. הדיון בוועדת הכנסת (צילום: גיל יוחנן)

 

שותפו לקדימה, ח"כ יוחנן פלסנר, הספיד את מפלגת העבודה: "מפלגה עם עבר מפואר, אבל שההווה שלה לא מכבד את העבר שלה. מפלגה בפרפורי גסיסה שמדגישים את כל הצדדים לא יפים בפוליטיקה. אני חושב שזה יום עצוב. מר נתניהו קונה כל מה שזז".

 

ח"כ אורי אורבך אמר כי "מפלגת העבודה בשנתיים האחרונות זה סיפור של זנב גדול שמכשכש בכלב קטן. היום החליט הכלב להיפרד מהזנב, וטוב שהוא עושה זאת. לדעתי זה מהלך הכרחי, למרות שכרגע אנחנו גם בהלוויה וגם בווידוא הריגה. זה לא יום פשוט כל כך. זה המעשה הנכון. אנחנו מברכים אתכם. אני מאחל לכם הצלחה וצופה לכם כישלון".

 

גם השותפה של העבודה לקואליציה, ישראל ביתנו, לא נותרה בשקט. ח"כ רוברט אילטוב: "אנחנו צוחקים, אנחנו מתבדחים, אבל בסופו של דבר זה מהלך מצער. כפי שנהוג בדרך כלל לקבל את בקשתן של קבוצות פוליטיות להתפלג, אנחנו מקבלים את הבקשה". ח"כ דוד רותם אמר כי "מפלגת העבודה היא כבר מזמן לא מפלגה. יושבים בממשלה ובכנסת ח"כים שלא מכבדים לא את הקואליציה ולא את ההתחייבויות שהם קיבלו על עצמם. יש לי רק בעיה אחת: אני חושב שצריך לתקן את שם הסיעה 'העצמאות בראשות אהוד ברק'. לא ייתכן שנשכח את אהוד ברק".

 

התפלגות ההצבעה: בעד: יריב לוין, זאב אלקין, אופיר אקוניס וציון פיניאן (ליכוד); רוברט אילטוב ואנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו); מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה); אברהם מיכאלי, ניסים זאב (ש"ס); אורי אורבך (הבית היהודי); עינת וילף (העבודה). נגד: שי חרמש, רחל אדטו ויוחנן פלסנר (קדימה); נמנע: ניצן הורוביץ (מרצ); נעדר: דניאל בן סימון (העבודה).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק פירק וחוטף
צילום: גיל יוחנן
הח"כים מהימין תמכו
צילום :גיל יוחנן
מומלצים