שתף קטע נבחר

הרג הפלסטיני בעראק בורין: צפו בתיעוד מצולם

מצלמות אחד מבסיסי צה"ל הסמוכים לכפר הערבי תיעדו את המתנחל יורה למוות בצעיר הפלסטיני, לאחר שזה רדף אחריו והשליך אבנים לעברו. צפו בקטע

הרוחות סערו בכפר עראק בורין שבשומרון בחמישי האחרון, לאחר שעודי מאהר קאדוס, צעיר פלסטיני בן 19, נהרג מירי מתנחל שנרגם באבנים. האירוע אירע בפאתי הכפר בשעות הבוקר של אותו יום, ותועד על ידי מצלמות האבטחה של צה"ל, כפי שניתן לראות בסרטון שלפניכם. במשטרה אמרו לאחר שצפו בסרטון, כי הירי היה הגנה עצמית.

 

הפלסטינים מסרו גרסאות שונות לגבי נסיבות מותו של הצעיר. חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ש"י בפיקודו של אלי אסייג, בניסיון לברר את נסיבות המקרה. משטרת אריאל גבתה עוד באותו יום עדות מצעיר פלסטיני שהיה במקום יחד עם ההרוג, וחקירת המקרה מתבססת גם על תיעוד המקרה, כפי שנראה במצלמות אבטחה של בסיס צה"ל הסמוך.

 

 

בסרטון נראה המתנחל מנסה להרחיק באיומי אקדח שני פלסטינים המתקרבים אליו. הפלסטינים לא מתרשמים מהאיומים ואחד מהם מתקרב למרחק מטרים בודדים מהמתנחל, מרים אבן ומשתהה כמה שניות, בעוד חברו קרב במהירות.

 

לאחר מכן נראה המתנחל מנסה להימלט מהמקום, בעוד הפלסטיני דולק אחריו. בסרטון, שצולם ממרחק, לא ברור מתי נורה

 הפלסטיני, אולם הדבר נעשה ככל הנראה לאחר שהתקיים מגע כלשהו בין הפלסטיני לבין המתנחל. בסיום המרדף, נופל הפלסטיני לרצפה, קם, צועד מספר מטרים ומתמוטט בשנית.

 

הקליע ממנו נפגע הפלסטיני חדר מצדו של בית החזה, פילח אותו ונעצר בתוך גופו, סמוך לכתף. המשטרה מסרה בחמישי כי מסתמן שמדובר בירי להגנה עצמית. זהות היורה לא ברורה, מפני שהוא נמלט מהמקום. כעת עברה החקירה בנושא לכיוונים מודיעיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרובי משפחתו של הצעיר שנורה, לצד גופתו
צילום: AFP
מומלצים