שתף קטע נבחר

המשטרה על הרג הפלסטיני: "זו הגנה עצמית"

מחקירת מותו של פלסטיני בן 19 עולה, כי הוא נורה על-ידי מתנחל שהותקף באבנים ליד הכפר עראק בורין בשומרון

במשטרת מחוז ש"י אמרו הערב (יום ה') כי האיש, ככל הנראה מתנחל, שירה למוות בפלסטיני בן 19, באזור הכפר עראק בורין, פתח באש לאחר שהותקף על-ידי כמה צעירים ערבים. היורה טרם נעצר וזהותו טרם ידועה למשטרה.

 

 

מחקירת היחידה המרכזית במחוז ש"י של המשטרה עולה, כי היורה, שהיה חמוש באקדח, הלך לבדו בשביל הסמוך לכפר - בזמן שהותקף. מחומר החקירה עולה, כי הוא ניסה להרחיק את הפלסטינים, אך אחד מהם התקרב אליו כשאבן בידו. הוא ירה ירייה אחת בודדת ונמלט מהמקום. ההרוג הוא עודאי מאהר קאדוס.


גופתו של הצעיר שנהרג (צילום: AFP)

 

ל-ynet נודע כי חומר החקירה התבסס בין היתר על עדות שנגבתה מאחד הצעירים הפלסטינים במשטרת אריאל וכן על סרטון של מצלמות אבטחה של בסיס צה"לי, שתיעדו את המתרחש.

 

בוועד מתיישבי השומרון הגיבו להודעת המשטרה ומסרו: "שוב הוכח היום שעלילות הדם של הערבים כנגד היהודים מאומצות אוטומטית על ידי ארגוני השמאל, המבקשים להסית כנגד המתיישבים. אחרי שהוכח שמדובר בפעולת הגנה עצמית, אנו מצפים מכולם להביע התנצלות על הדברים".

 

גרשון מסיקה, ראש מועצה אזורית שומרון: "אני שמח שהמשטרה חשפה היום את האמת מאחורי עלילת השקר של הערבים. לצערי, לעיתים קרובות זוכות עלילות השקר הללו לפרסום הפוגע באוכלוסייה היהודית ומוציא את דיבתה".

 

אברהם בנימין, דובר יצהר, מסר בעקבות הודעת המשטרה: "הודעת המשטרה מוכיחה שוב כי ידי הערבים הן שמלאות בדם. ידי ארגוני השמאל הקיצוני מטונפות גם כן היות והוא מספסר בעלילות הדם של הערבים".

 

לפלסטינים גירסה שונה. לטענתם, מתנחלים מיצהר הגיעו לכפר והחלו לתקוף אנשים. בשלב מסוים פתחו בירי והרגו את תושב הכפר.

 

ראש מועצת עראק בורין, עבד אלרחים קאדוס, אמר ל-ynet כי "עודאי קאדוס ירד עם בן דודו לשדות שליד הכפר. השדות נמצאים מתחת להתנחלות הר ברכה, ובשלב מסוים נורו לעברם יריות מכיוון ההתנחלות. היריות פצעו אותו בחזה. לאחר מכן ירדו מתנחלים, התחילו להרביץ להם וברחו". לדבריו, כוחות צבא הגיעו למקום וסגרו אותו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרובות של הצעיר שנהרג
צילום: AFP
מומלצים