שתף קטע נבחר

פלסטינים: מתנחלים הרגו בן 19; צה"ל: בודקים

לטענת הפלסטינים, צעיר פלסטיני נורה למוות בכפר עראק בורין. בצה"ל מכירים את הדיווחים, אך לא יכולים לאשר את הטענות. המתנחלים מכחישים שהרגו

גורמי ביטחון פלסטינים טענו בצהריים (יום ה') כי צעיר פלסטיני בן 19 נורה למוות בידי מתנחלים. לטענת הפלסטינים, הצעיר נורה בכפר עראק בורין הסמוך לשכם. צה"ל בודק את הדיווח הפלסטיני, אך לפי שעה אין בידי הצבא מידע שיכול לאשר את הטענות. גם המתנחלים מכחישים.

 

 

לטענת הפלסטינים, מתנחלים מיצהר הגיעו לכפר והחלו לתקוף אנשים. בשלב מסוים פתחו בירי והרגו את תושב הכפר, עודאי מאהר קאדוס. גורמי רפואה פלסטיניים שהגיעו למקום מסרו כי הוא נפגע מירי בחזהו. הוא הועבר לבית החולים רפידיה בשכם ושם מת מפצעיו.


גופתו של הצעיר הפלסטיני."ירד עם בן דודו לשדות" (צילום: AFP)

 

ראש מועצת עראק בורין, עבד אלרחים קאדוס, אמר ל-ynet כי "עודאי קאדוס ירד עם בן דודו לשדות שליד הכפר. השדות נמצאים מתחת להתנחלות הר ברכה, ובשלב מסוים נורו לעברם יריות מכיוון ההתנחלות. היריות פצעו אותו בחזה. לאחר מכן ירדו מתנחלים, התחילו להרביץ להם וברחו". לדבריו, כוחות צבא הגיעו למקום וסגרו אותו.

 

במינהל האזרחי התקבלה תלונה בנושא והיא נבדקת. גורמים בקרב המתנחלים מסרו כי לא ידעו להם על שום אירוע בו עשו מתנחלים שימוש בנשק. "אין זו הפעם הראשונה שהפלסטינים הורגים אחד את השני, אם מסיבות פליליות או אחרות, ומטילים את האשמה על המתנחלים בסוג של עלילת דם", אמרו.

 

בוועד מתיישבי השומרון בחרו לתקוף את כלי התקשורת וטענו שמדובר בהסתה. "כמו בעשרות מקרים קודמים, גם כאן ההסתה נגד המתיישבים היהודים נועדה להסתיר את העובדה שמדובר בעוד רצח של ערבי על-ידי ערבי. חבל שיש אמצעי תקשורת שממהרים לאמץ את גרסת הערבים".

 

אברהם בנימין, דובר ההתנחלות יצהר, אמר: "הארגונים בצלם ויש דין הפיצו יחד עם הערבים עלילת שווא, לפיה כביכול נרצח ערבי על ידי תושבים מיצהר. שוב מנסים הערבים וארגוני השמאל הקיצוני לצאת בעלילת דם נגד תושבי יצהר, כאשר ידי הערבים הם שמלאות בדם יהודי. נזכיר לבצלם ויש דין שכנראה שכחו, כי הזמן המתאים לעלילות אלו הוא רק סמוך לפסח".

 

תג מחיר בשומרון

לפנות בוקר הוצת רכב מסחרי פלסטיני בכפר עין אבוס שבשומרון, ככל הנראה במהלך פעולת תג מחיר. הרכב הוצת בסביבות 3:00 לפנות בוקר ולידו רוססה כתובת בעברית - "אלי עין לא נשכח", במחאה על המאחז אלי עין שנהרס. במשטרת איו"ש אישרו את הפרטים.

 

מחמוד ריאן מהכפר בטוח כי המציתים הם מתנחלים. "זה לא פעם ראשונה שדבר זה קורה לנו. מתנחלים מיצהר מגיעים בכל פעם שהם כועסים על משהו, בין אם זה קשור לנו ובין אם לא, וגורמים לנזקים מכוונים". לדבריו, "אחד התושבים יצא החוצה להתחיל להתארגן לעבודה וראה את הרכב השרוף. הוא ובעל הרכב ניסו לכבות את הרכב, אבל הוא נשרף לגמרי".

 

מהמשטרה נמסר כי התקבלה תלונה שהגישו הפלסטינים.

"כוחות צבא ומשטרה הגיעו לזירה והחלו בחקירת האירוע. למקום אף הגיעו טכנאי זיהוי פלילי על מנת לאסוף ממצאים מהזירה. החקירה בעיצומה בשלב זה לא נעצרו חשודים", נמסר.

 

אתמול דיווחו פלסטינים בכפר עוריף שבשומרון כי טרקטור השייך להם הוצת בכפר. בסמוך לטרקטור נמצאו כתובות גרפיטי כמו "תג מחיר בת עין", "תג מחיר 11" ו"הנקמה לערבים". גורם בהתיישבות אישר כי מדובר בפעולת נקם.

 

בימים האחרונים חילקו אנשי המינהל האזרחי צווי הריסה לכמה מבנים בהתנחלות בת עין שבגזרת גוש עציון, וייתכן שבשל כך יצאו מתנחלים לפעולת "תג מחיר" בכפר, שמדרום להתנחלות יצהר. משטרת איו"ש הגיעה למקום ההצתה, ופתחה בחקירה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים באזור הכפר
צילום: רויטרס
מומלצים