שתף קטע נבחר

איך מתייחסים גברים לאשה שמניקה בפרהסיה?

סקר לאומי שערך באחרונה משרד הבריאות מתאר תמונת מצב עגומה לגבי פתיחות הציבור להנקה במקום ציבורי: 41 אחוזים מהגברים חשים לא בנוח לראות אשה מניקה בציבור. כתבנו יצא עם מצלמה נסתרת לבחון את המצב בשטח. ויש גם מסקנות

הנקה היא הדבר הכי טבעי שיש: בבית היולדות שמים דגש רב על עידוד יולדות להנקה ובעשור האחרון המקצוע - יועצת הנקה - זוכה לפופולריות גוברת. מאידך, סקר לאומי שערך לאחרונה משרד הבריאות , מתאר תמונת מצב עגומה לגבי פתיחות הציבור לכך.

 

מתוצאות הסקר עולה כי שני שליש מהציבור סבורים שזכותה של אישה להניק במקום ציבורי, אך 41 אחוז מהגברים חשים לא בנוח למראה אישה מניקה בציבור.

 

כדי לבדוק איך מתייחסים בציבור לאם שמניקה את תינוקה בבית קפה, שתלנו שחקן שתפקידו להעיר לאם המניקה. הציצו בוידאו כדי לראות איך הגיבו הסובבים, אם בכלל.

 

 

בדידות האם המניקה

"בשבועות הראשונים אחרי הלידה היולדת נמצאת במצב של בדידות, קושי והרבה אי ודאות - סיטואציה שלא מדברים או מכינים אליה", מספרת סיסיליה רחמה, האם המניקה ששיתפה איתנו פעולה בניסוי המצלמה הנסתרת.

 

"כשאני יוצאת מהבית, לעיתים זה כרוך בהרבה מאמץ והתארגנות. אני לא צריכה עוד כל מיני גורמים שיגרמו לי להרגיש לא בסדר, גם ככה לא נוח לי. בעיניי, ההנקה היא פעולה טבעי ולגיטימית ואמהות צריכות לעשות את מה שנכון להן ולתינוק שלהן, ואילו החברה שלנו צריכה ללמוד לקבל את זה. מי שלא נוח לו - שלא יסתכל!".

 

למרות הבריאות: שליש מהציבור לא מרגישים בנוח

"סקר שפורסם לפני מספר שבועות, מראה שלמרות ש -90 אחוזים מהאוכלוסיה מבינים שהנקה זה הדבר הכי בריא לתינוק, שליש מתוכם, נשים וגברים כאחד, לא מרגישים בנוח עם הנקה בציבור", אומרת יועצת ההנקה, שרית פאר.

 

"יש כאן מסר קשה ומבלבל לאמהות: 'תניקי, אבל בלי שאף אחד יראה'", מסבירה פאר ושואלת: "מה הן אמורות לעשות? לתת לתינוק שלהן לצרוח מרעב עד שהן מגיעות הביתה? אולי לא לצאת מהבית?". 

 

פאר מזכירה שבשבועות הראשונים להנקה לא מומלץ לשלב בקבוק כי זה עלול לבלבל את התינוק ולפגוע בהתבססות של ההנקה.  


האם המניקה בסיטואציה של בדידות, מי יעזור לה? (צילום: ויז'ואל פוטוס)

 

"אם אנחנו כחברה מבינים שהנקה זה הדבר הבריא ביותר לתינוק אנחנו חייבים לגלות סובלנות ופתיחות לאמהות שמניקות, לחבק אותן ולתת להן להרגיש נוח לנהוג לפי האינסטינקט שלהן", אומרת אושרית גור, מנהלת פורטל מניקה.

 

"אנחנו מאמינות שצריך לתמוך בכל אם להגשים את מטרות ההנקה שלה. מי שרוצה להניק צריך לאפשר לה את כל התנאים להגשים את הרצונות שלה", היא מוסיפה ומספרת שלאחרונה פנתה למשרד הבריאות בארה"ב וקיבלה את זכויות התרגום למדריך הרשמי שלהם להנקה - אותו ניתן לקבל בחינם דרך הפורטל.

 

 

האם אתם בעד או נגד הנקה בציבור? הצביעו

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנקה בציבור. לא לכולם זה נוח
צילום: index open
המראה הזה מביך את רוב הגברים
צילום: liquidlibrary
לאשה בפייסבוק
מומלצים