שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תקשוב מציעה עבודה לכל עובדי סניף איקאה

  חברת תקשוב, הממוקמת כ-200 מטר בלבד מסניף איקאה השרוף פנתה למנכ"ל החברה והציעה לכל 460 עובדיו שנותרו ללא עבודה להעסיקם "כפיקדון", עד בניית הסניף מחדש. באיקאה סירבו למסור האם יאפשרו לתקשוב גישה לעובדים

  מעט נחמה ל-460 עובדי סניף איקאה בנתניה? חברת תקשוב, המפעילה מוקדים טלפונים והנמצאת כ-200 מטר מהסניף השרוף, שלחה מכתב למנכ"ל רשת איקאה, שלומי גבאי, בבקשה לאפשר לה לפנות לכל עובדי הסניף בהצעות עבודה. החברה, המעסיקה 3,500 עובדים, מסרה שתגמיש הליכי קבלה ותשקיע בהכשרת העובדים לתפקיד מוקדנים ותאפשר להם לשוב לעבודתם באיקאה עם השלמת בניית הסניף שצפוייה להימשך בין חצי שנה לשנה. בחברת איקאה, נציין, לא הפגינו התלהבות מההצעה.

   

   

  "אנו לא נוהגים להעסיק עובדים לתקופות קצרות משנתיים - אבל הפעם החלטנו לחרוג מנוהג זה. לא תהיה התחייבות לפרק זמן, ועל אף שיש מחיר כלכלי לוויתור על עובדים אחרי שעברו הכשרה, אנו מוכנים לשלם אותו. אנו ערים לקושי הגדול של חברת איקאה, אנו שכנים, העובדים הם ברובם אנשי שירות, ואנו מוכנים לקחת את העובדים "כפיקדון" על מנת שתהיה להם פרנסה וכשהעבודות יסתיימו הם יוכלו, אם ירצו, לחזור למשרותיהם באיקאה",

   מסרה ל-ynet ליטל וקסלר סמנכ"ל משאבי אנוש בתקשוב.

   

  בחברה מבהירים שהם יתחשבו בכל העובדים, "גם אם מדובר בסבל או בקופאית, אנו מוכנים להעביר אותם הליכי הכשרה של בין שבוע לחודש, על מנת להעסיק אותם. הסיטואציה אליה נקלעו עובדי איקאה היא קשה ואנו ניתן יחס ייחודי וגמיש יותר לעובדים על מנת לסייע בקליטתם אצלנו; נתאים את כלי המיון ההכשרה וההדרכה, ונשלב תמיכה הולמת בתהליך ההכשרה - עד לקליטם אצלנו כעובדים מן המניין", אומרת וקסלר.

   

  היא הוסיפה ש"אנו פונים גם למגזר הערבי ולמגזר עולי בריה"מ, ואף לדוברי צרפתית, כך שכל עובד בכל שפה יכול למצוא את מקומו כאן; וזה נכון גם לגבי אמהות או עובדים מבוגרים".

   

  ומה לגבי השכר

   

   

  והתנאים? בחברה מבטיחים להתחשב בתפקידים מהם הגיעו העובדים, כך שמנהל משמרת באיקאה, יוכל להשתלב כמנהל משמרת בתקשוב. זאת, כשבמוקדי המכירות השכר גבוה ממינימום ובמוקדי השירות השכר הוא מינימום. עם זאת, בחברה מוסיפים שבשני המקרים זכאים העובדים לבונוסים והטבות ושיש הסעות לעבודה מיישובים בסביבה.

   

  על אף הכוונות הטובות, באיקאה סירבו למסור האם בכוונת החברה לאפשר לתקשוב נגישות לעובדיהם על מנת ליידע אותם על האפשרות להיחלץ מהמצב אליהם נקלעו. "קיבלנו פניות ממעסיקים רבים באזור החנות בנתניה, וזה מחמם את ליבנו. אנו מודים לכל החברות ועומדים איתן בקשר ישיר", נמסר. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבישי זיגמן
  בני זוג העובדים באיקאה וחוששים לפרנסתם
  צילום: אבישי זיגמן
  צילום: ערן מלמד
  מבט ממעוף הציפור. סניף איקאה
  צילום: ערן מלמד
  מומלצים