שתף קטע נבחר

"איקאה תיפתח שוב רק תוך חצי שנה-שנה"

בעקבות שריפת הענק שפרצה הבוקר בחנות איקאה שבנתניה, יו"ר איקאה, רון הדסי אמר ל-ynet כי "החנות בטוטאל לוס, נהרסה לחלוטין". המבנה יחזור לפעילות מלאה תוך חצי שנה-שנה וחלק מהעובדים ישבו בבית

שריפת הענק שפרצה הבוקר בסניף איקאה בנתניה, הרסה את החנות עד היסוד - כך אמר יו"ר איקאה, רון הדסי ל-ynet. "בהערכה זהירה, המבנה יחזור לפעילות מלאה תוך חצי שנה עד שנה. החנות בטוטאל לוס. נהרסה לחלוטין", אמר. "מדובר בנזק של מאות מיליוני שקלים לסחורה ולמבנה".

 

 

להערכתו, האש נמצאת כרגע בשליטה, והשריפה תכובה תוך מספר שעות. "כוחות הכיבוי וצוותי עיריית נתניה בודדו את חנות איקאה, והם נמצאים במצב בו הם עומדים להשלים בשעות הקרובות את השלמת כיבוי האש".

 

לפי הדסי, איקאה ישראל נמצאת כרגע בקשר שוטף עם איקאה בשבדיה, "ומפעילה את כל מה שצריך להפעיל כדי להמשיך את הפעילות התקינה של הרשת בישראל בתקופה הקרובה", אמר. "נתארגן בצורה הטובה ביותר, במהירות האפשרית, כולל צוות שיחקור את הסיבה לדליקה. כולם בריאים, וזה הכי חשוב".

 

מה יעשו העובדים בתקופה הקרובה?

 

"נדאג לכל צוותי העובדים והמנהלים, מכל בחינה, ונעשה את כל מה שצריך לעשות, כדי שכולם יהיו שבעי רצון".

 

עובדים יעברו לסניף ראשון לציון  או ישבו בבית?

 

"אנחנו שלוש שעות בלבד אחרי האירוע, אבל אין ספק שחלקם ישבו בבית".

 

מה לגבי צרכנים שהזמינו פריטים בסניף?

 

"הכל יטופל בצורה הטובה ביותר".

 

ההערכה היא ששריפת הענק בחנות איקאה בנתניה, החלה על הגג, המצופה בזפת, והתפשטה אל תוך המבנה, תוך שהיא גורמת לגג לקרוס אל תוך המבנה. כעשרים צוותי כיבוי מתחנת נתניה ומתחנות נוספות השתלטו על האש כעבור כמה שעות. הלהבות נראות ממרחק רב.

 

החנות בנתניה, שגודלה 23 אלף מ"ר, סיימה את 2010 עם מכירות של 310 מיליון שקל וביקרו בה כ-3.5 מיליון לקוחות. שווי המבנה הוערך בראשית 2010 ב-191 מיליון שקל. "יש לנו ביטוח והכל מכוסה", אומר הדסי. "מדובר בחברה מסודרת ומאורגנת. יש ביטוח תכולה, ויש ביטוח לבניין, שנמצא בבעלותן של בריטיש ישראל וישראלום, כל אחת מחזיקה ב-50% מהבעלות. הכי חשוב, שאין נפגעים בנפש". 

 

הדסי, ומנכ"ל איקאה, שלומי גבאי, נמצאים במקום משעות הבוקר המוקדמות. השניים תידרכו את מנהלי החברה והודיעו כי חנות איקאה בראשון לציון תמשיך לפעול כרגיל בצוות חצי מתוגבר ותספק את המשלוחים שכבר הוזמנו ושולמו על ידי לקוחות בסניף נתניה. החנות בראשון לציון תיפתח אחרי 45 דקות לאחר צאת השבת. עוד הוסיפו השניים כי הם "נערכים לתגבר את מערך שירות הלקוחות שלנו ונפרסם בהקדם מספר טלפון עדכני. אנו מתנצלים מראש בפני לקוחותינו על אי הנוחות הנגרמת להם".

 

עוד נמסר כי מדיניות החזרת המוצרים של איקאה נמשכת כסדרה, וניתן יהיה להחליף מוצרים שנרכשו בנתניה גם בסניף בראשון לציון, כפי שהיה הדבר עד כה. בנוסף לכך נמסר מהחברה כי "יש מספיק מלאי מוצרים בארץ ואנו פועלים לתגבר את המלאי מחו"ל בימים הקרובים".


פורסם לראשונה 05/02/2011 11:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
יו"ר איקאה, רון הדסי
צילום: עידו ארז
השרוף. סניף איקאה נתניה
צילום: עידו ארז
מומלצים