שתף קטע נבחר

צילום: AP

ניצחונות ללוחמיו של קדאפי: "מצב רוחו טוב"

אחרי יום מוצלח לכוחותיו בקרבות עם המורדים הופיע בלילה שליט לוב בבית מלון בטריפולי כדי להתראיין לתקשורת הזרה במטרה "להבהיר את המתרחש בארצו". האופוזיציה החמושה, שנאלצה בחלק מהמקרים לסגת, נערכת לסבב עימותים נוסף

שליט לוב מועמד קדאפי ערך אמש (יום ג') ביקור פתע במלון המארח עיתונאים זרים בטריפולי אך סירב עם כניסתו להתראיין לעשרות הכתבים במקום. "הוא במצב רוח טוב", אמר יועץ התקשורת של קדאפי. לפי דיווח ב-BBC, השליט המושמץ הסכים להתראיין רק לערוץ טלוויזיה טורקי ולערוץ טלוויזיה צרפתי. "ברצונו להבהיר את המתרחש בלוב", הסביר היועץ.

 

טלטלה בלוב - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

כוחותיו של קדאפי הכו אתמול במורדים וזקפו לזכותם מספר ניצחונות. המורדים נסוגו מהעיירה בן ג'וואד, על הדרך לסירטה, עיר הולדתו של קדאפי.

הם נמלטו מזרחה לכיוון עיר הנפט ראס לנוף. "קדאפי קרע אותנו לחתיכות, הוא יורה מטנקים ומשתמש בטילים", אמר אחד מחמושי האופוזיציה, מומן מוחמד.

 

חלק מהלוחמים בראס לנוף סיפרו שלא ניתן היה להגיע לפצועים ולמתים בשל הירי המאסיבי. "הפצועים צעקו לנו להוציא את ילדיהם. השארנו מאחור את המתים", אמר חאלד עבדול כרים. הלוחמים מתכוונים להתארגן מחדש בראס לנוף ולצאת לקרב נוסף.

 

הצבא צר גם על העיר מיסרטה המוחזקת בידי המורדים, מרחק של כשעתיים נסיעה מזרחית לטריפולי. תושב סיפר כי חלק מהחיילים המקיפים את העיר הצטרפו לכוח שהגיע מטריפולי והמשיכו לנוע מזרחה, לכיוון סירטה. החיילים נמנים עם הבריגדה ה-32, בפיקודו של בנו של קדאפי, חאמיס. לדברי התושב, בעיר שורר "שקט לא בטוח".

 

גם במערב התקיפו הכוחות הנאמנים לקדאפי. העיר א-זאוויה הופצצה על ידי טנקים, מטוסי קרב וארטילריה.

במהלך היום סיפרו עדי ראייה כי העיר נפלה למעשה בידי כוחותיו של הרודן, אולם דיווחים אחרים טוענים כי הלחימה נמשכת. "מרכז העיר עדיין בידי המהפכנים", אמר תושב שהזדהה כאיברהים לחדשות ABC. "בניינים רבים נהרסו עד היסוד, בהם גם מסגדים". מוראד חמיימה, פקיד לשעבר בממשל הלובי שערק לאופוזיציה יצר קשר עם משפחתו בעיר וסיפר: "העיר תחת מצור מוחלט והפצצה טוטלית. בני משפחתי אמרו לי שכמה מקרוביי נהרגו ואחרים נפצעו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי. לא התראיין למרבית הכתבים
צילום: רויטרס
"הצבא קרע אותנו לחתיכות"
פצוע בקרבות. "השארנו מאחור את המתים"
צילום: רויטרס
מומלצים