שתף קטע נבחר

נתניהו לילדה הגיבורה: "הם רוצחים, אנחנו בונים"

רה"מ הגיע לשבעה בבית הוריה של רותי פוגל בירושלים וישב עמם במשך שעה ארוכה. "אנחנו נתפוס את הפושעים. אלו לא אנשים אלא מפלצות", אמר למשפחה הכואבת. תמר, שהצילה את שני אחיה התפרצה לדבריו: "אמריקה תעשה לך משהו?"

בני המשפחה של רותי, אודי, יואב, אלעד והדס פוגל יושבים עליהם שבעה בבית הוריה של רותי בירושלים. הערב (יום א') הגיע גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וישב במשך שעה ארוכה עם בני המשפחה. "הם רוצחים, ואנחנו בונים", אמר נתניהו להורים הכואבים של רותי. 

 

פיגוע באיתמר, הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

"אומרים שארץ ישראל נבנית בייסורים, אבל לא חשבנו שהייסורים יהיו כל-כך גדולים", אמר נתניהו. "המעשה הנפשע הזה גרם לכולם לבוא ולהגיד, עד כאן. כוחות הביטחון עושים את כל המאמצים לאתר את הרוצחים ואנחנו נתפוס את אותם פושעים. אלו לא אנשים אלא מפלצות", אמר נתניהו.

 

"אנחנו לא טיפשים, אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק", הוסיף ראש הממשלה. תמר, היתומה בת ה-12 שניצלה מהפיגוע, התפרצה לדבריו ושאלה אותו על התגובה האמריקנית: "אמריקה תעשה לך משהו?", אך הוא המשיך בדבריו: "הם רוצחים, אנחנו בונים. אנחנו נבנה. נבנה את הארץ שלנו".


(צילום: גבי ניומן, מועצה האזורית שומרון) 

 

טלי בן ישי, אמה של רותי, פנתה לנתניהו: "שים לב כמה העם אוהב את הארץ הזאת. אנחנו באנו מחו"ל בשביל הארץ הזאת, זה ארץ חיינו. אנחנו לא יכולים להיפרד ממנה, אי אפשר. אי אפשר להיפרד ממנה. אם ככה, אנחנו יושבים בארץ הזאת ואנחנו כל כך הרבה קורבנות נותנים. אם נצא, כמה קורבנות ניתן". 

 

פעילי הזרוע הצבאית של פתח, גדודי חללי אל אקצה, הכחישו את מעורבותם בפיגוע באיתמר. לאחר שאתמול חוליית "עימאד מורנייה" קיבלה אחריות על הפיגוע, פרסם הארגון כרוז בו נכתב כי הרג ילדים אינו חלק מהשקפתו האידיאולוגית. הארגון הסביר את האיחור הניכר בין לקיחת האחריות להכחשה בכך שבדק את כל אנשיו ופעיליו בגדה המערבית.

 

"לבנו עם היתומים, נלכוד את המחבלים"

נשיא המדינה, שמעון פרס, התייחס לטבח בטקס השבעת שופטים בירושלים. "בליל שבת הזדעזענו למשמע אחד המאורעות הקשים והמכוערים ביותר של רצח הורים וילדיהם הקטנים במיטותיהם", אמר פרס. "לבנו עם היתומים, עם משפחות השכול ועם היישוב כולו ברגעים נוראים אלו. אני בטוח כי כוחות הביטחון יהפכו כל אבן וילכדו את מבצעי הזוועה ויביאו אותם על עונשם. הטרור ינוצח. הוא לא ינצח".  


שיירת רה"מ מגיעה לבית המשפחה האבלה (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

שר המשפטים, יעקב נאמן, ביקש לשלוח את תנחומיו למשפחות הנרצחים, ואמר: "אין מילים שיכולות לתאר הפשע המזעזע הזה. אין ביכולתנו להבין כיצד אדם, באשר הוא אדם, יכול לקטול חיים של הורים, ילדים קטנים ופעוטות. משפחה שלמה. מדינת ישראל תעשה הכל להביא רוצחים שפלים אלה לדין. עם ישראל ייצא מחוזק מכל ניסיון אשר יעמוד בפניו".

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, אמרה כי

"המשפחה היא זו ששילמה את המחיר הנורא מכל, אבל מדובר בשותפות שחוצה את כל החברה הישראלית ואת כל המקומות - תל אביב, פריפריה ויהודה ושומרון. לא מדובר רק בכאב המתיישבים, אליהם שלוחות ביום הזה תחושותינו, אלא בכאב של החברה הישראלית כולה".

 

היא שלחה רמז לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמרה: "יש את אלה שמנסים לקחת את האירוע ולהגיע למסקנות פוליטיות במגרש הפוליטי. אסור לנו לעשות את זה. עלינו לדרוש מאחרים דרישת גינוי, מהקהילה הבינלאומית וגם מהפלסטינים, ולעסוק במקביל בהחלטות שאנו צריכים לקבל בנוגע לחזון. לא מספיק לקרוא לעולם לגנות את הטרור".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, אביעד גליקמן, יואב זיתון, אליאור לוי ורוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמר פוגל ואחיה עם סבתה בשבעה
צילום: גבי ניומן, מועצה האזורית שומרון
"לא אנשים אלא מפלצות". נתניהו (ארכיון)
צילום: AFP
ההלוויה בירושלים
צילום: רויטרס
רבבות בהלוויה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים