שתף קטע נבחר

מצוד בעוורתא אחר המחבלים, היערכות לתג מחיר

צה"ל והשב"כ ממשיכים לפעול הבוקר בכפר הסמוך לאיתמר, בניסיון ללכוד את רוצחי משפחת פוגל. שוטרים וחיילים נפרסו בחברון ובצמתים מרכזיים ביהודה ושומרון, מחשש לפעולות נקם של מתנחלים אחרי הלוויות חמשת הנרצחים

המשטרה נערכת הבוקר (יום א') בכוחות מתוגברים ביהודה ושומרון, בניסיון למנוע אירועי "תג מחיר" אפשריים בעקבות הפיגוע הרצחני בסוף השבוע, שבו נדקרו למוות בהתנחלות איתמר אודי ורות פוגל ושלושת ילדיהם. במשטרה חוששים כי מתנחלים יבקשו לנקום את הירצחם אחרי הלוויות החמישה, שתיערך בהר המנוחות בשעה 13:30.

 

טבח המשפחה - עדכונים אחרונים ב-ynet:

עדכונים שוטפים גם בעמוד הפייסבוק של ynet

 

תושבי חברון סיפרו שכ-100 שוטרים כבר התפרסו באזור היישוב היהודי בעיר, סביב השכונות הערביות ובקריית ארבע. כוחות צבא ומשטרה הוצבו גם בצמתים מרכזיים ברחבי יהודה ושומרון ובאזורי החיכוך - בייחוד באזור יצהר, איתמר, ברכה וחוות גלעד.


היישוב איתמר. סגר על עוורתא וחיפושים נרחבים (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

כוחות צה"ל והשב"כ המשיכו הלילה והבוקר לפעול באזור הכפר עוורתא שליד איתמר, בניסיון לתפוס את האחראים לפיגוע ביישוב בליל שבת. גם אלוף פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, הגיע למקום. לפי החשד, לפחות שני מחבלים לקחו חלק בטבח המשפחה, אחרי שבמערך האבטחה האזרחי חשבו כי ההתרעה בגדר היישוב בעת מעברם היא התרעת שווא.

 

בינתיים נמשך יידוי האבנים מהצד הפלסטיני. אבנים שיידו פלסטינים פגעו במכונית ישראלית שנסעה באזור שילה. בכבישים המרכזיים ביהודה ושומרון נרשמת תנועה מעטה מאוד של פלסטינים כעת, אחרי שאמש קראה הרשות הפלסטינית לפלסטינים להימנע מנסיעה בכבישים כאלה, בהם כביש 60, מחשש למעשי נקם של מתנחלים.

 

אתמול והלילה כבר טענו הפלסטינים כי מתנחלים יצאו לפעולות "תג מחיר". הלילה טענו כי עשרות מתושבי הר ברכה

שבשומרון יידו אבנים על בתים בפאתי הכפר בורין שליד שכם. עוד לפני כן דווח על הפרות סדר של מתנחלים במוקדים שונים ביהודה ושומרון, וכי מתנחלים חסמו את צומת בית אומר שבאזור גוש עציון. כמה מהם נעצרו על-ידי כוחות משטרה וצבא שהוזעקו למקום. פעילי ימין חסמו גם צומת סמוך לפסגות.

 

במקרה אחר דיווחו הפלסטינים שמתנחלים יידו אבנים על בתי מגורים בכפר חווארה. גם באזור חברון נמסר אתמול על התפרעויות של תושבים יהודים, ובשבת בצהריים יידו תושבי יצהר אבנים לעבר תושבי בורין.

 

גורם בקרב הימין הקיצוני, שהיה מעורב בעימותים אתמול בבית עומר, אמר ל-ynet: "תראו איך המשטרה משקיעה, במקום לדאוג לביטחוננו ולילדינו, הם כולם מרוכזים עכשיו באיך לא נעשה פנצ'רים ברכבים או ננפץ שמשות. הדם שלנו מופקר והמשטרה שולחת את הכוחות שלה לרסן אותנו".

  

לדבריו, "האווירה קשה, השטח מאוד מתוח. האנשים זועמים. יכול להיות שנראה את תוצאות ההתפרצות היום, מחר או עוד שבועיים, אבל מה שבטוח לכולנו זה שהפקירו אותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית משפחת פוגל באיתמר, אחרי הרצח
צילום: עידו ארז
מתנחלים מיידים אבנים אתמול
צילום: באדיבות יש דין
מומלצים