שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סגרו את הבאסטות: גם השוק באשדוד פונה
  לאחר שהופסקו הלימודים, התבקשו הסוחרים בשוק לסגור את הדוכנים. "עברנו את זה ב'עופרת יצוקה' ולא האמנו שזה יחזור"

  באשדוד עוברים למוד חירום: לאחר שהוחלט שלא לקיים את הלימודים בבתי הספר במהלך היומיים הקרובים, על רקע ההסלמה במצב הביטחוני, הופסקה גם פעילות השוק העירוני בעיר.

   

   

  לראשונה מאז מבצע "עופרת יצוקה", שהסתיים בינואר 2009, שוגרה אמש רקטת גראד לעבר אשדוד. הרקטה התפוצצה מדרום לעיר ולא גרמה לנפגעים, אולם בקרב רבים התעורר החשש שמא הימים הנוראים חוזרים.


  זירת נפילת רקטת גראד. "לא האמנו שזה יחזור" (צילום: רועי עידן)

   

  בשעות הצהריים (יום ד') הסתובבו פקחים של העירייה ברחבי השוק, הודיעו לסוחרים על סגירתו והבהירו כי גם מחר העסקים יהיו סגורים. "היום היתה נוכחות יחסית חלשה של לקוחות, וציפינו לזה, אבל הופתעתי שאמרו לנו לפנות את השוק", אמר אחד מבעלי הבאסטות.

   

  לדבריו, "לא חשבתי שנגיע כבר עכשיו למצב כזה של סגירת השוק. זאת הפרנסה שלנו ואף אחד לא מפצה אותנו על זה שסוגרים את השוק. עברנו את זה ב'עופרת יצוקה' ולא האמנתי שזה יחזור".

   

  מנהל אגף פיקוח וחניות בעיריית אשדוד, דני אלגרט, הסביר כי ההחלטה התקבלה בתום יום של התייעצויות ודיונים שקיים ראש העירייה יחיאל לסרי עם הגורמים הרלוונטיים. "השוק נפתח הבוקר, זה שוק פתוח, בהתאם להחלטות שהתקבלו בעירייה. בשעות הצהריים הגענו למקום, בשוק היו כמה מאות אנשים, הודענו במערכת הכריזה לקונים ולבעלי הדוכנים על סגירת המקום. העניין התקבל בהבנה והאנשים עזבו את המקום בסדר מופתי ובצורה
  מסודרת".

   

  לעומת אשדוד, באשקלון השוק אמור לפעול גם מחר. אולם, לדברי יו"ר ועד הסוחרים בשוק, אשר אלמועלם, ניתן לחוש בתחושות החרדה בקרב תושבי העיר. "הגיעו להערכתי מחצית מהאנשים שמגיעים בדרך כלל. מצאתי את עצמי מתקשר ללקוחות קבועים שלא באו והם אמרו לי שהם חוששים שאין היכן להתגונן שם".

   

  יו"ר הוועד באשקלון הוסיף: "מחר אמור השוק לפעול כרגיל ואני מקווה שיגיעו אנשים. אסור לנו לסגור את השווקים לא כאן, לא באשדוד ולא בשום מקום, כי אנו מאפשרים להם לנצח לפחות בעניין הזה מבחינה פסיכולוגית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סגרו את הבאסטות: גם השוק באשדוד פונה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים