שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יגאל עמיר יישאר לבד: נדחתה עתירה נגד בידודו
  רוצח רבין יישאר בבידוד, לפחות עד יולי. השופט אברהם טל קבע כי "אין בחלוף הזמן כדי להשמיט את הקרקע מתחת לחשש לפגיעה בביטחון המדינה ושלום הציבור". עורך דינו: נערער

  הרוצח של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל ימשיך לשהות בבידוד בכלא: בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הורה בצהריים (יום ג') על המשך החזקתו של יגאל עמיר בבידוד, לפחות עד חודש יולי.

   

  עמיר, המרצה מאסר עולם על רצח רבין, מוחזק בתא נפרד והוא עתר לבית המשפט כדי להוציא אותו מהבידוד. השופט אברהם טל כתב בהחלטתו, ש"אין חולק כי לאסיר זכות לקיום אנושי בסיסי בין כתלי הכלא, בכפוף להגבלות המתחייבות מצרכי המאסר ומשלילת החירות הנובעת ממנו. חיים בסביבה אנושית הם צורך חיוני לאדם. ניתן לשלול אותם או להגבילם רק בהתקיים טעמים מיוחדים וכבדי משקל. לפיכך, החזקת אסיר בתנאי הפרדה היא בבחינת חריג לעיקרון, לפיו יוחזק אסיר ביחד עם כל האסירים".

   

  השופט טל אמנם אמר כי לא הוצגה בפניו כל ראיה לכך, שעמיר ניסה להפיץ את משנתו האידיאולוגית בקרב אסירים אחרים או בשיחות טלפון שהוא מקיים בהסכמת השב"ס, אך הדבר הוא תוצאה של היותו בהפרדה. השופט כתב: "אין בחלוף הזמן, מאז

   תחילת החזקתו בהפרדת יחיד, כדי להשמיט את הקרקע מתחת לחשש לפגיעה בביטחון המדינה ובשלום הציבור, שמצדיק הקלה בתנאי החזקתו". הוא הזכיר כי עמיר סירב ללמוד בחברת אסיר אחר או להיות בהפרדה זוגית, כצעד בונה אמון.

   

  כמו כן, הסביר השופט טל כי אין בחלוף הזמן מהרצח, כדי להפיג את החשש מפגיעה בעמיר, אם יוחזק בחברת אסירים אחרים. השופט גם דחה את טענת האפליה הפסולה בינו לבין אסירים ביטחוניים יהודים ובינו לאסירים ביטחוניים ערביים.

   

  פרקליטו של עמיר, עו"ד אריאל עטרי, הלין על ההכרעה וציין כי בכוונתו לערער בימים הקרובים לבית המשפט העליון. לטענתו, בהעדר ראיות לכך שעמיר ניסה להפיץ משנתו, "חובה היה על השופט להורות על השמתו עם אסירים אחרים, וודאי לאפשר לו קיום תפילה במניין. מדובר בהחלטה תמוהה. השופט טל התעלם מהחלטת בית המשפט העליון שהנחה להקל בתנאיו של עמיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יגאל עמיר. "סכנה שאסירים יפגעו בו"
  צילום: זום אאוט הפקות
  מומלצים