שתף קטע נבחר

שבילי אופניים בת"א: הנהגים מתעלמים מהרוכבים

עיריית תל אביב הפכה את אחד הצירים המרכזיים בעיר לידידותי עבור רוכבי האופניים, באמצעות הסטת כלי הרכב החונים לצד המדרכה. הרעיון מצוין, אלא שבעלי המכוניות מתעלמים מהסידור החדש למרות השילטו הברור. העירייה: הנהגים צריכים להתרגל

אם אין תחבורה ציבורית מסודרת, נעבור לאופניים. עיריית תל אביב מקדמת לאחרונה בדרכים שונות את השימוש באופניים. לאחר שפרויקט השכרת האופניים לכל דורש יצא לדרכו, מואצת הסדרת מסלולי רכיבה ייעודיים ברחובות העיר. כך למשל הסתיימה לפני ימים אחדים הסדרת המסלול לאורכו של רחוב פנקס, ציר תנועה מרכזי ממזרח למערב. כפי שנעשה בעבר ברחוב משה דיין, גם כאן הוחלט שלא לסלול שביל אופניים נפרד, אלא להסיט לשמאל את המכוניות החונות, וליצור כך מסלול רכיבה בין המדרכה לרכב החונה. איך מסתדרים עם זה הנהגים? הם לא. צפו בווידאו:

 

 

תגובת עיריית תל אביב: "אנו מודעים לבעיה ברחוב פנקס, ומבינים שנהגי הרכב הפרטי צריכים להתרגל לעיצוב הרחוב החדש, בו נתיב האופניים נסלל על הכביש ולא על המדרכה. על כן הוצבו שלטים ותמרורים בדבר הסדרי התנועה החדשים לאורך הרחוב, ואגף הפיקוח יאכוף כנגד הנהגים שיחנו בניגוד להסדרים. תחילה באמצעות דו"חות אזהרה, ובהמשך גם באמצעות קנסות כספיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגישות? כך נראה שביל האופניים
צילום: יהונתן צור
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים