שתף קטע נבחר

המלונאים נושמים לרווחה: קציר המלח נכון והגיוני

לאחר שהוכרז כי חלופת קציר המלח היא המועדפת לפתרון עליית המפלס בים המלח - התאחדות המלונות הודתה לשרי התיירות והגנת הסביבה, ולארגונים הירוקים השותפים למאבק

המלונאים יקצרו ברינה. התאחדות המלונות בישראל בירכה היום (ב') על החלטתו של שר התיירות, סטס מיס'זניקוב, לבחור בחלופת קציר המלח כמועדפת לטיפול בבעיית עליית מפלס המים בבריכה מספר 5 באזור המלונות ב ים המלח.

 

  • צעד תימני מעל בולען: עם עידו תדמור לים המלח

 

נשיא ההתאחדות, עמי פדרמן, אמר כי בהתאחדות מודעים ללחצים, שהופעלו על שר התיירות בחודשים האחרונים,

"ושמחים כי עמד בהם ובחר בסופו של דבר בפתרון הנכון וההגיוני ביותר מכל הבחינות - קציר המלח, אשר יאפשר בשנים הבאות את המשך הפעילות התיירותית והמלונאית המוצלחת בים המלח".

  

בעוד הפתרון לבעיית המפלס מתגלגל בשנים האחרונות במשרדי הממשלה ובוועדות מומחים, בעלי המלונות שבו והתריעו מפני חלופה של הרס יזום של המלונות - והעתקתם למרחק מסוים מקו המים העולה. לעמדה זו הצטרפו גם ארגוני סביבה רבים, שחששו מפני בניית מלונות חדשים ב"קו השני", תוך פגיעה בערכי טבע ונוף.

 

שרי התיירות והגנת הסביבה ציינו היום כי בכוונתם לדרוש שהטלת המימון של פעולות קציר המלח, המוארכות בכ-7 מיליארד שקלים, ימומנו על ידי מפעלי ים המלח.

 

כעת, משהוכרז על החלופה המועדפת, פדרמן הבטיח שיתוף פעולה מלא מצד המלונאים לגיבוש תוכנית להתחדשות האזור התיירות, ואמר עוד כי החלטתו של השר מיסז'ניקוב "מוכיחה מנהיגות, אומץ ואחריות". פדרמן הודה גם לשר לאיכות הסביבה, גלעד ארדן, שהצטרף לקריאה לבצע קציר מלח באגן הדרומי בים המלח.


עליית המפלס תיעצר? מלונות על החוף (צילום ארכיון: משה מילנר, לע"מ)

 

נחמיה בן פורת, יו"ר התאחדות המלונות בים המלח אמר כי מדובר ביום חג. "לאחר שנים של התנהלות בתנאי אי ודאות ותחת צילו המאיים של איום מוחשי על המשך קיומה של המלונאות באזור ים המלח – אפשר היום לנשום לרווחה ולשמוח", הוסיף ואמר כי ההחלטה משקפת אחריות כלפי המלונות בים המלח על 4,000 עובדיהם.

 

נציגי המלונות הודו בנוסף גם לארגוני הסביבה שהיו שותפים למאבקם. "כעת, יכולים המלונאים בים המלח לחזור ולהתמקד בפיתוח ושדרוג המלונות וקידום התיירות באזור", סיכם בן פורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
מלונות על חוף ים המלח. ארכיון
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים