שתף קטע נבחר

סרקוזי: גלעד שליט הוא "בן חסותי"

נשיא צרפת אמר לאביו של החייל החטוף, כי צרפת תפעל בכל הערוצים להביא לשחרור גלעד שליט ולהביא אות חיים ממנו

בארמון האליזה בפריז התקיימה בצהריים (יום ו') פגישה בין נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, לאביו של החייל החטוף, גלעד שליט. שליט הוא גם אזרח צרפתי, וזו הפגישה השלישית בין אביו נועם לנשיא צרפת. בפגישה הגדיר סרקוזי את שליט, באופן תקדימי, במלים "בן חסותי".

 

הפגישה החלה מעט אחרי השעה 12:00 וארכה כחצי שעה. סרקוזי חזר במהלכה באוזניו של שליט על מחויבותו להביא לשחרור החייל החטוף. הוא הבטיח, כי צרפת והוא עצמו יפעלו בכל הערוצים העומדים לרשותם להביא לשחרורו של גלעד שליט ולהביא אות חיים נוסף ממנו.

 

הנשיא הצרפתי אמר עוד, כי לאור ההסכם בין החמאס והפתח, הוא רואה בממשלה הפלסטינית המאוחדת את הגורם שאחראי כעת לשלומו של שליט.

 

במהלך הפגישה הזכיר נועם שליט, כי בסוף החודש ימלאו חמש שנים לחטיפתו של בנו גלעד, ולהחזקתו בשבי החמאס. סרקוזי חזר ואמר כי הוא פועל בכל הערוצים להחזיר את גלעד הביתה, ולהביא אות חיים ממנו.

 

שליט אמר בתום הפגישה, כי הוא חש במחויבות העמוקה של סרקוזי לנושא שחרורו של בנו. "הנשיא היה בקיא בפרטים והתייחס גם למשך הזמן הארוך שחלף מאז נחטף גלעד", אמר נועם שליט. הוא אף הודה במהלך הפגישה לנשיא הצרפתי, על המכתב ששלחה רעייתו, קרלה ברוני, בחודש שעבר לשרה נתניהו.

 

מוקדם יותר השבוע, הגיש נועם שליט תביעה בבית המשפט לחקירות פליליות בפריז, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד חוטפיו של בנו, אזרח צרפת. הוא דרש כי ייחקרו החטיפה, החזקתו של גלעד בשבי, ועינויו.

 

ועוד היום: כ-50 איש הפגינו לפני הצהריים מול ביתו של שר האוצר, יובל שטייניץ במבשרת ציון, בקריאה להפסיק את הזרמת הדולרים לעזה. המפגינים ציינו כי מדי חודש מעבירה ישראל כ-13.5 מיליון דולר לרצועה. "חלק מהכסף משמש לרכישת טילים שנופלים אחר כך על עוטף עזה וכ-20 אחוז מועבר להנהגת החמאס, בין השאר לאלה שמחזיקים בגלעד", אמרה אחת מיוזמות המחאה, אורנה שמעוני.

 

במטה שליט, אגב, לא כולם שלמים עם היוזמה ואמרו כי הפעלת לחץ כלכלי על חמאס יכל לסייע רק בשנים הראשונות לאחר החטיפה. "כעת כל שנותר הוא לשלם את המחיר שהארגון דורש בגין החזרת החייל החטוף", הם אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט וסרקוזי בפגישה קודמת
באדיבות ארמון האליזה
מומלצים