שתף קטע נבחר

ברוני לשרה נתניהו: צרפת עושה הכל למען שליט

הוריו של גלעד שליט נפגשו עם שר החוץ הצרפתי באוהל המחאה, האב נועם אמר כי "הם לא קיבלו בשורות" - אחרי הדיווח שהוכחש על עסקה קרובה. אשת הנשיא סרקוזי הגיבה למכתב של רעיית רה"מ: "גם אני מייחלת לסיום הפרשה"

נועם ואביבה שליט שוב קיבלו תקוות שווא להתקדמות במשא ומתן על שחרור בנם, ואחר הצהריים (יום ה'), שעות לאחר שנטען כי "עסקת שליט עשויה להיסגר תוך שעות", הם אמרו כי "לא קיבלו בשורות" משר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה. במקביל, הגיבה קרלה ברוני למכתבה של שרה נתניהו ואמרה כי צרפת עושה הכל על מנת לשים קץ לסבלו של גלעד שליט, תוך שיתוף פעולה הדוק עם השלטונות בישראל.

 

 

"כמוך, גם אני מייחלת בכל ליבי שסיום הפרשה יגיע בקרוב מאוד", כתבה אשת הנשיא הצרפתי ניקולא סרקוזי לרעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו. ראש הממשלה עצמו שוחח עם שר החוץ הצרפתי אלן ז'ופה בנושא שליט וביקש את המשך מעורבותה של צרפת בנושא.

 

"העובדה שגלעד עדיין יושב בשבי לא מתקבלת על הדעת", אמר השר ז'ופה בתום הפגישה עם הוריו של החייל, לו אזרחות צרפתית. "אנחנו מפעילים את כל הלחץ שביכולתנו על מנת להביא לשחרורו".

            

אביו של החייל החטוף ציין בעקבות הפגישה כי "לא קיבלנו בשורות מצרפת". "הוא לא בא לפה להביא עדכונים, הוא הגיע כחלק מביקורו במזרח התיכון. זה רק ביקור של שר חוץ", הבהיר נועם שליט. "ביקשנו מהם לפעול במספר מישורים, זה לא משהו חדש. המטרה שלנו היא אחת – שגלעד יחזור הביתה".


השר ז'ופה ומשפחת שליט. "לא בא להביא עדכונים" (צילום: גיל יוחנן) 

 

שליט הוסיף כי "אנחנו מדברים ישירות עם ארמון הנשיאות, לא חיכינו למסר. השר אמר באופן כללי שממשלת צרפת ממשיכה להיות מחוייבת להביא לשחרורו של גלעדי בכל האמצעים שברשותם".

 

כמו כן, הוא הביע תקווה שהשינויים האחרונים במזרח התיכון יאפשרו לצרפתים להשפיע על ידידיהם באזור לטובת קידום העסקה. בשבוע הבא ייצא נועם שליט לפגישות בצרפת.

 

הבוקר דווח כי שגריר מצרים בישראל לשעבר, מוחמד בסיוני, אמר שעסקה שבה ישוחרר גלעד שליט נמצאת על סף מימוש.

בסיוני אמר את הדברים בראיון שפורסם בעיתון המצרי "אל-מסריון", אך לאחר מכן חזר בו. שליט דחה בדבריו את הדיווחים, וציין כי מדובר בשמועות בלבד. "כל הגורמים הכחישו את הדברים האלה - המצרים, חמאס וגם מי שהתראיין לאתר".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדיווח כי "המגעים נמשכים, אבל אין שום פריצת דרך". גורמים במטה המאבק לשחרור גלעד שליט אמרו כי לא ידוע להם על שום עסקה המתגבשת בעניין. לדבריהם, הפרסום בעניין נראה להם "לא רציני".

 

הפגישה הועברה בשידור חי ב-ynet. צילום: יהונתן צור, הפקה: שמרית שי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוני. "לא מתקבל על הדעת"
צילום: MCT
נועם שליט. מחכה לשובו של הבן
צילום: אוהד צויגנבג
השר ז'ופה במאהל. "לא היו בשורות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים