שתף קטע נבחר

יחס אישי מהמנהל? שכירים מעדיפים עוד כסף

לידיעת המנהלים, לא כל העובדים רוצים חיבוק: מסקר שנערך על העדפות השכירים עולה כי 85.5% היו מעדיפים לקבל בונוס של 2,000 שקל למשכורתם במקום תעודת הצטיינות

בפאנל מנהלים בכירים של המרכז הישראלי לניהול שנערך אתמול (ב') נאמר כי "בונוסים הם לא הדרך האופטימלית לתגמל עובדים" - או שכך לפחות סברו המשתתפים השונים. 

 

בין המשתתפים היה רביב צולר, מנכ"ל ביטוח ישיר, שאמר: "הניסיון שלי מלמד שלהעלות עובדים לבמה ולתת להם תעודת הצטיינות מעלה את המוטיבציה להישאר בחברה ולהשקיע עוד הרבה יותר מאשר בונוסים". מנכ"ל גדות, ארז מלצר, הוסיף: "לעובד מהשורה שמקבל 8,000 שקל בחודש, לעבור לידו ולחבק אותו (אם הוא גבר) ולקרוא לו בשמו ולשאול אותו מה הוא עושה, זה מתגמל יותר מבונוס של 2,000 או 5,000 שקל, למרות שאצלי הם מקבלים גם את זה וגם את זה וכולם משתכרים טוב".

 

לאור אמירות אלו הזמין על ידי ynet סקר ממכון אג'נדה שבודק מהן ההעדפות של שכירים במשק המשתכרים מעל 8,000 שקל בחודש. המדגם נערך בקרב 250 שכירים כשטווח הטעות המירבי הוא 3.5%.

 

ממצאי הסקר

בתשובה לשאלה מה הכי חשוב לך בעבודה? אמרו 27.5% מהמשתתפים כי הדבר החשוב להם הוא אפשרות להתפתחות מקצועית וקידום. ל-21% חשוב היה גובה המשכורת נטו ורק 2.9% סברו כי החשוב מכל הוא הבונוס השנתי.

 

לגבי ההבדלים בין יחס המעסיק וסביבת העבודה לבין הטבות שכר הממצאים היו שונים. 66.4% אמרו כי הם מעדיפים שכר גבוה לעומת 33.6% שמעדיפים יחס אישי ממנהלים.


מה עובדים מעדיפים? המספרים המלאים

 

רובם המכריע של השכירים (84%) מפחדים מסיכונים ומעדיפים שכר גבוה ללא בונוסים והטבות. רק 16% מהנשאלים אמרו כי יעדיפו שכר בסיס ובונוסים. 

 

בנוגע לדבריו של צולר כי תעודת הצטיינות מעלה את המוטיבציה להישאר בחברה ולהשקיע הרבה יותר מבונוסים, רק 14.5% מהנסקרים מסכימים איתו. 85.5% היו מעדיפים לקבל בונוס של 2,000 שקל למשכורתם. לעומת זאת, בתשובה לשאלה מה עדיף, מילה טובה ויחס אישי מהמנכ"ל או בונוס של 1,000 שקל בסוף השנה היו הנשאלים חצויים בתשובתם - 50% לכל תשובה.

 

עוד עולה מהסקר כי רוב מובהק של השכירים מעדיפים יחסים טובים עם עמיתים לעבודה מאשר יחס אישי ממנהלים בדרג גבוה. 20.5% מעוניינים ביחס מהדרג הניהולי לעומת 79.5% שמעדיפים את חבריהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים